Nakliyat-iş’e ‘Ekonomik Çıkar Amaçlı Suç Örgütü’ İddiasıyla Operasyon Yapılmış

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Nakliyat-iş’e ‘Ekonomik Çıkar Amaçlı Suç Örgütü’ İddiasıyla Operasyon Yapılmış

14 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Online Nakliyat Evi de bu sebepten ötürü maddi ve manevi değeri olan eşyalarınızı hasarsız bir şekilde ulaştırmak adına sizler için burada hizmet vermektedir. Online Nakliyat Evi, bu sorumluluğu yerine getirirken; meydana gelebilecek olumsuz durumları düşünerek siz müşterilerimizin içini rahat tutmak adına Ankara'da bir şubesini hazır halde bulundurmakta ve sizlere hangi koşullarda olursa olsun 7/24 hizmet vermektedir.

 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Nakliyat-İş Sendikası’na yönelik polis operasyonuna tepki gösterdi. “İşveren destekli polis baskıları bizi yıldıramaz.” diyen Çelebi, Nakliyat-İş Sendikası yöneticilerinin ‘ekonomik çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları ve iş hürriyetini engelledikleri’ gerekçesiyle gözaltına alındığını söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun, sendika yöneticileri ve şube başkanlarının evleriyle, Nakliyat-İş Sendikası genel merkezi ve şubelerine bu sabah 07.00’de operasyon düzenlendiğini söyledi. İşverenlerin baskısı üzerine operasyon yapıldığını öne süren Çelebi, sendika binalarında ‘ekonomik çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları ve iş hürriyetini engelledikleri’ gerekçesiyle arama yapıldığını dile getirdi.

Süleyman Çelebi, açıklamasında, “İşçi önderlerinin evlerinin de arandığı bu hukuksuz ve keyfi baskılarda gözaltılar olduğu gibi, gizlilik kararı ile aramalar yapıldığından gelişmeler hakkında sağlıklı bilgi de alamamaktayız. İşverenlerin komik gerekçelerle başvurusuyla yapılan bu arama ve gözaltılar hukuksuzdur, sendika ve işçilerin hak ve özgürlüklerini keyfi biçimde engelledikleri için de suçtur. İşverenlerin gerekçesi komiktir, çünkü sendikalar elbette ki işçilerin ekonomik çıkarını gözeten örgütlerdir. İşverenlerin yaptığı suçtur, çünkü sendikaların ve sendikacıların yasal ve anayasal hakları alenen çiğnenmekte, hak ve özgürlükler engellenmektedir. Suçludurlar, çünkü krizi bahane ederek, yasadışı bir şekilde ve hiçbir ekonomik/sosyal hakkını tanımayarak işçileri kapı dışına bırakmaktadırlar. Sendikalar anayasal güvenceyle çalışan, yasal ve açık örgütlerdir. Mahkemelerin gizlilik kararıyla arama yaptırması, işverenler lehine, işçilere ve sendikalara alenen baskı yapılması anlamına gelmektedir. Sendikaları keyfi biçimde baskı altına alan bu uygulamaları kınıyor, şiddetle protesto ediyoruz. Gözaltına alınan yönetici ve üyelerimizin derhal serbest bırakılarak aramalara son verilmelidir.” ifadelerine yer verdi.

Bu arada, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan sendika yöneticisi 12 kişinin emniyet müdürlüğündeki işlemleri devam ediyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla