Nakliyat İş Sendikası’na Yapılan Baskın ve Gözaltılar Protesto Edildi

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Nakliyat İş Sendikası’na Yapılan Baskın ve Gözaltılar Protesto Edildi

14 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Nakliyat İş Sendikası'na Yapılan Baskın ve Gözaltılar Protesto Edildi

 

Nakliyat İş Sendikası’na yönelik gerçekleştirilen baskınlar ve bazı yöneticilerin gözaltına alınması, DİSK’e bağlı sendika üyelerince protesto edildi. DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, özel istihdam büroları ve kıdem tazminatıyla ilgili yasaların karşısında oldukları için üzerlerinde baskı kurulmaya çalışıldığı iddiasında bulundu.

Nakliyat İş Sendikası Genel Merkezi ile şubelerinin polis tarafından basılarak bazı yöneticilerin gözaltına alınması, nakliye çalışanları tarafından protesto edildi. Protestoya DİSK Başkanı Süleyman Çelebi de destek verdi. Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi’ndeki Nakliyat İş İstanbul Şubesi önünde toplanan işçiler ve sendika temsilcileri, “Nakliyat İş Sendika yönetici ve üyelerine keyfi gözaltılar işçi sınıfını yıldıramaz” yazılı bir pankart açtı. “İnadına sendika inadına DİSK, Gözaltılar serbest bırakılsın, ‘Baskılar bizi yıldıramaz’ şeklinde sloganlar atan işçilere hitaben DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi bir konuşma yaptı. Konuşma yapacağı kamyonetin kasasına ayağından yaralı olduğu için güçlükle çıkabilen Çelebi, koltuk değneği yardımıyla ayakta durabildi. Çelebi, dün Tokat’ta yaşanan terör saldırısı ve molotof kokteylli saldırıda yaralanan Serap’ın ölümüyle büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. DİSK’in her zaman terörü lanetleyen bir örgüt olduğunu belirten Çelebi, “Bir yandan demokratikleşme derken, bir yandan da ülkedeki savaş alanı görüntüleri halka bir şey getirmez. Şiddet olmadan bu sorun çözülmeli. Bir damla gözyaşına dahi artık ülke olarak tahammülümüz yok.”diye konuştu.

Son günlerde DİSK’in yükselişinin durdurulmaya çalışıldığını ve baskılara maruz kaldığını savunan Çelebi, geçtiğimiz aylarda yaşadığı silahlı saldırı olayıyla ilgili basının yaptığı haberleri eleştirdi. Kendi olayında “Arkadaş kurşunu veya borç kurşunu” diye bir şeyin söz konusu olmadığını kaydeden Çelebi, yaşananın DİSK’e bir suikast kurşunu olduğunu savundu. Yaşanan baskılara dün bir yenisinin eklendiğini vurgulayan Süleyman Çelebi, “Bazı işverenlerin şikayeti üzerine Nakliyat İŞ Sendika başkanı ve yöneticileri abluka altına alındı. Çalışanları koruyan ve en onurlu mücadeleyi veren sendikacıların üzerinde baskı kuruluyor. İşverenlerden biri benden de şikayetçi olmuş. Şikayetin gerekçesi ise işten atılan işçilerle birlikte basın toplantısı yapmak. Bu ve benzeri isnatlarla operasyonlar başlatılıyor.” diye konuştu.

DİSK’in özel istihdam bürolarıyla ilgili oyunu bozacağını kaydeden Çelebi, “Gündeme gelen bu yasa onaylanırsa sendikaların kapısına kilit vurulacak. Buna karşı genel grev yapacağız dedik. Kıdem tazminatıyla ilgili yasayı da önlemek için uğraşıyoruz. Birileri bu sebeple çalışma yapan örgütü ortadan kaldırmak lazım diyor” şeklinde konuştu.

Kendilerinin suç örgütü olmadıklarını belirten DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, “Ne için suçlandığımızı bilmek istiyoruz. Biz eğer bir yalnışımız varsa hesabını veririz. Yöneticilerimiz derhal serbest bırakılmalıdır. Konuyla ilgili uluslararası sendikaları da gelişmelerden haberdar ettik.” dedi.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Çelebi, daha sonra koltuk değnekleriyle çıktığı kamyonet kasasından işçilerin yardımıyla aşağı indi. (CİHAN)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla