Nakliyat-iş Sendikası’na Şafak Baskını

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Nakliyat-iş Sendikası’na Şafak Baskını

14 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Nakliyat-iş Sendikası'na Şafak Baskını

 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Nakliyat İş Sendikası’nın genel merkezi ve bazı şubelerine polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda sendikanın genel merkezi ve şubeleri aranırken, Genel Başkanı Ali Küçükosmanoğlu ve bazı yöneticiler gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, DİSK’e bağlı Nakliyat İş Sendikası’nın Genel Başkanı Ali Küçükosmanoğlu ve bazı yöneticiler sabah saatlerinde evlerinde gözaltına alındı. Gözaltıların ardından sendikanın genel merkezi ve şubelerinde polis tarafından arama başlatıldı. Aramalar sırasında Çevik Kuvvet polisi de bina önlerinde güvenlik önlemi aldı. Aramalar sırasında sendika yetkililerine herhangi bir bilgi verilmediği dile getirildi.

Baskınla büyük bir şok yaşadıklarını belirten Nakliyat İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Menek, “Başkan ve bazı yöneticilerimiz sabah 05.00 sularında evlerinde gözaltına alınmış. Gözaltı ve arama gerekçelerini henüz bilmiyoruz. Sendikaları bitirmeye yönelik çabalar var.”şeklinde konuştu.

Genel Başkan Ali Küçükosmanoğlu’nun yanısıra, Sendika Genel Sekreteri Aziz Cengiz, Eğitim Daire Başkanı Abdullah Menek, Örgütlenme Daire Başkanı Abuzer Aslan, Genel Mali Sekreter Rıza Ballı, İstanbul Şube Başkanı Nurettin Gümüş, İstanbul Şube Sekreteri Hacı Altaş, DİSK ve Nakliyat İş Konya Bölge Temsilcisi Ali Özçelik, Nakliyat İş Gebze Şube Başkanı Erdal Kupal ve bazı üyelerin de gözaltına alınan isimler arasında olduğu öğrenildi.

Arama ve gözaltıların sebebi henüz öğrenilemedi. (CİHAN)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla