Samsun Emekli Olmak İçin Taşıdığı 27 Bin Lirayı Düşürdü, Eşi Gözyaşlarına Boğuldu

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Samsun Emekli Olmak İçin Taşıdığı 27 Bin Lirayı Düşürdü, Eşi Gözyaşlarına Boğuldu

7 Temmuz 2018 Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Samsun Emekli Olmak İçin Taşıdığı 27 Bin Lirayı Düşürdü, Eşi Gözyaşlarına Boğuldu

 

Emekli olmak için taşıdığı 27 bin lirayı düşürdü, eşi gözyaşlarına boğuldu 2

Hakan AKGÜNSAMSUN, DHA- SAMSUN’da Muhammet Yıldırım 57, prim borcunu ödeyip emekli olmak için zarfla yanına aldığı 27 bin 200 lirayı düşürdü. Parayı bulan şahıs ya da şahıslara çağrıda bulunan Muhammet Yıldırım, Ben 24 saat direksiyon sallıyorum. Parayı bulanın vicdanı varsa getirsin dedi. Eşi Fatma Yıldırım iise gözyaşı döktü.

Hadise, sabah saatlerinde İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi’nde alana geldi. Nakliyat işi yapan konutlu ve 3 çocuk babası Muhammet Yıldırım, prim borcunu yatırıp emekli olmak için 15 bin 200 lira işvereninden aldı, 12 bin lira da oğlu kredi çekti. Yıldırım 27 bin 200 lirayı da yanına alarak bu sabah eşi Fatma Yıldırım’ı sıhhat merkezine götürdü. Muhammet Yıldırım, yolda, paranın olduğu zarfı, arka koltukta oturan eşine verdi. Eşi sıhhat merkezinin önünde inerken, kucağında bulunan para dolu zarfı düşürdü ve sıhhat merkezine girdi. Muhammet Yıldırım’da hadise yerinden arabasıyla böldü. Bir zaman sonra paranın taşıtta olmadığını fark eden Muhammet Yıldırım, eşini aradı. Eşi Fatma ise paranın kendisinde olmadığını söyledi. Paranın düştüğünü fark eden Muhammet Yıldırım geri döndü, ancak parayı bulamadı.

Fatma Yıldırım gözyaşı dökerken, eşi Muhammet Yıldırım ise, Bu parayla emekli olacaktım. 15 bin 200 lira işverenim verdi. 12 bin lira da oğlum kredi çekti. Sabah parayı SGK’ya yatırmaya gidiyorum. Hanım, ‘benim iğnem var, beni sıhhat ocağına götür’ dedi. Otomobile bindik, para otomobildeydi. Eşim aldı, eteğine koydu. İnerken de unuttu, düşürdü. Ben Liman kavşağına gittim, baktım para yok. Herhalde eşim çantasında unuttum varsaydım ve geri döndüm. Eşime ‘hanım bana parayı versene’ dedim. ‘Bende yok ki, para otomobilde’ dedi. 27 bin 200 lira para vardı. Bulanın vicdanı varsa, getirsin. Senelerdir çoluk, çocuğumu okutmak için Bağ-Kur’umu ödeyemedim. Acıları onun için sürüklüyorum. Her şeyde Allah’ın hikmeti var. Haram param yok. Ben 24 saat direksiyon sallıyorum, bu parayı kazanıyorum dedi.

Muhammet Yıldırım’ın müracaat üzerine polis ekipleri, parayı bulmak için çalışma başlattı.

POLİS 30 GÜVENLİK KAMERASI ARAŞTIRARAK PARAYI ALANI BULDU

Samsun Şehir Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Ofis Amirliği ve İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Tedbire ve Soruşturma Ofisi takımları 30 güvenlik kamerası tahlilinin ardından Muhammet Yıldırım’ın zarf içinde kaybolan 27 bin 200 lirasını alanı tespit etti. Samsun’da bir ilçe belediyesinde zabıta olarak vazife yapan M.S.’yi güvenlik kameraları tahlilinin ardından tutan takımlar, para ile ifadesi almak üzere Gazi Polis Merkezi’ne götürdü. Polis, M.S.’yi ifadesinin ardından özgür vazgeçilirken parayı kaybeden aileye parayı almak için teslim için polis merkezine çağırdı. Polis merkezi önünde polislere teşekkür eden Muhammet Yıldırım, Emniyet teşkilatı çok zahmet çekti. Allah ulusumuza, askerimize ve polisimize zeval vermesin. Allah hepinizden razı olsun. Bugün çok işkence çektiler.Bir yudum su içemediler dedi. Eşi Fatma Yıldırım ise Polisimize ve askerimize allah zeval vermesin. Allah hepinizden razı olsun. Parayı yarın yatıracağız diye konuştu. Aile ardından parayı sayarak teslim aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla