Dha Yurt Bülteni – 1

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Dha Yurt Bülteni – 1

7 Temmuz 2018 Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0

1 – Küçük Eylül’şan cansız vücudu, elektrik direğinin dibinde defineli bulundu

ANKARA’nın Polatlı ilçesinde, bir hafta evvel kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın cansız vücudu, tutuklu bulunan Uğur K. tarafından dikilen elektrik direğinin dibine defineli olarak bulundu.

Bursa’da yaşayan İbrahim ve Şerife Yağlıkara çiftçi, yaz tatili için memleketleri Polatlı ilçesi Uzunbeyli Semti’ne geldi. Burada, Yağlıkara çiftinin 3 çocuğundan en ufağı Eylül, 22 Haziran Cuma günü öğle saatlerinde dostları ile beraber reyin oynamak için konuttan çıktı. En son konutlarının yanındaki yolda bisiklet sürerken görülen Eylül geri dönmeyince ailesi, dışarı çıkarak çocuklarını aramaya başladı. Arama çalışmaları netice vermeyince, gidişat jandarmaya bildirildi. İhbar üzerine köye çok rakamda asker, AFAD takımı ve özel bir takım sevk edildi. 7 gün süresince havadan ve karadan sürdürülen aramalara rağmen minik kızın izine tesadüfülmedi.

Dün akşam saatlerine doğru, bir yurttaş jandarmayı arayarak hadiseyle alakalı hapsedilen Uğur K.’yı hadise günü Yüzükbaşı yolu mevkiinde otomobili ile beraber gördüğünü söyledi. Bunun üzerine takımlar burada ceset arama köpeği ile çalışma başlattı. Başlatılan arama çalışması neticeyi ceset arama köpeğinin koku sezmesi üzerine elektrik direği kazıldı. Yapılan kazı sonrası Eylül’şan cesedine erişildi. Elektrik direğini ise, tutuklu bulunan Uğur K.’nın diktiği tanımlandı.

VALİDEN AÇIKLAMA

Eylül’şan cesedinin bulunmasının ardından Ankara Valisi Ercan Topaca, semte gelerek basın söylemesinde bulundu. Eylül’ü canlı bulup onun haberini vermesini çok tutku ettiklerini söyleyen Vali Topaca, “Ama ne yazık ki şu an yapılan tespitler bu yavrumuzun katledildiği istikametindedir. Azıcık evvel köyümüzün çıkışında Yüzükbaşı yolu mevkiinde bir elektrik direğinin altında tespit yapıldı, çıkarıldı. Tabi bunun teknik tahlilleri henüz yapılmış değil. Çocuğumuzun üzerindeki kıyafeti ve öteki şeyler çocuğumuzun olduğunu doğruluyor” dedi.

Vali Topaca, minik Eylül’şan cenazesine nasıl bulunduğuna ait ise, “Şu an tutuklu bulunan bu bireyin çocuğumuzun kaybolduğu gün alt yukarıya aynı saatlerde bu hadise yerinde otomobili ile beraber görülmesi bir yurttaşımızın verdiği ifadeden hareketle orada yoğunlaştık. Sonuç itibari ile köpeğimiz orada bir koku hissetti, işaret verdi orası kazıldı ve cesede erişildi. Tabi vakanın detayları, nasıl olduğu, başka takviye eden var mı yok mu onlar henüz tespit edilmiş değil. Bu mevzudaki çalışmalar devam ediyor. Bir tutuklu var bildiğiniz gibi. Tabi araştırılan bu tutukluya takviye eden var mı yok mu veya beraber ortak mı yaptılar onlar ilerleyen saatlerde veya günlerde yapılacak analizlerle netleşecek” diye konuştu.

Vali Topaca, teknik anlamda tutuklu Uğur K.’nın bu vakayı yaptığına dair ispatlarında işaret ettiğini belirterek, adli soruşturmanın selameti açısında çok fazla bu mevzunun ayrıntısına girmeyecekleri kaydoldu. Topaca, söylemesinin ardından Yağlıkara ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi. Küçük Eylül’şan cansız vücudu otopsi yapılmak üzere Polatlı Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

—————-

AKTÜEL

Valinin söylemeleri

Vatandaşlardan görüntü

Eylül’şan cansız vücudunun bulunduğu yer

Vali Topaca’nın aileyi ziyareti

ARŞİV

Haber-Kamera: Mustafa TURAPOĞLU-Muhammet BAYRAM/POLATLIAnkara,

GÖRÜNTÜLER GEÇİLDİ

=============================================

2 – Gaziantep’te orman yangını

GAZİANTEP’te, anız yangının yurttaşların piknik yaptığı mesire alanına atlamasıyla 30 dönümlük çam ormanı yandı.

Yangın, dün öğleden sonra Düllük Tabiat Parkı ve Mesire Alanı yanındaki Sam Semti’nde başladı. İddiaya göre, Sam Semti’nde ekinlerden sonra başlatılan anız yangını ormana atladı. Dumanları görenlerin haber vermesiyle hadise yerine çok rakamda itfaiye takımı sevk edildi. İtfaiyenin 50 taşıt ve 200 personel ile ve Orman Bölge Müdürlüğü helikopteriyle müdahale edilen yangın 2 saat sonra hakimiyet altıla alınabildi. Hadise yerinde çalışmaları izleyen Gaziantep Megakent Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Toprak, şunları söyledi:

“Düllükbaba ormanları kentimize en yakın orman arazilerimizden bir tanesidir. Saat 13.10 itibariyle itfaiyemize yangın ihbarından bulunulmuş 7 dakika gibi kısa bir zamanda takımlar hadise yerinde bulunmuştur. Kentimizin itfaiyesi, OSB itfaiyesi, Orman Müdürlüğünün itfaiye takımları, Şehitkamil Belediyemizin taşıtlarıyla takribî 50 taşıt ve 200 personelle kısa zamanda müdahale yapılmış ve yangın çok fazla gelişmeden dostlarımızın büyük çabalarıyla kısa bir müddet içerisinde hakimiyet altına alınmıştır. 30 bin metrekarelik alan yıkım olmuş, tabi bunların tamamı yanmamış bununlar geçmiş olsun diyoruz.”

Yanan alandaki soğutma çalışmaları devam ediyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

——————————

Ormandan yükselen dumanlar

Ormanlık alandaki itfaiyenin çalışması

İş aygıtlarının çalışması

Osman Toprak’ın söylemesi

Yangın söndürme helikopteri

Genel ve ayrıntı görüntüler

Haber-Kamera: Eyyüp BURUN/ GAZİANTEP,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

============================

3 – Sapanca Gölü kenarındaki 10 işyeri yandı

SAKARYA’nın Sapanca ilçesinde, göl kenarında yan yana bulunan 10 kafeterya yandı. Kundaklanmadan şüphelenilen yangınlarda aynı bölgede başka yerlerde çıkan yangınlar da söndürüldü.

Bugün saat 04.00 sıralarında, Sapanca Gölü kenarında bulunan kafeteryalarda henüz meçhul bir sebeple yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine itfaiye takımları hadise yerine geldi. Alev alev yanan tek katlı yapılar itfaiyenin takribî 2 saat süren çalışması neticeyi hakimiyet altına alınarak söndürüldü. Yangının kundaklama nedeniyle çıkmış olabileceği olasılığı üzerinde durulurken, aynı bölgede bulunan Sanat Sokağı üzerinde dükkanının tentesi ile boş bir konutta da yangın çıktı. Bu sırada hadise yerine takviye gelen itfaiye takımları her iki yangını da söndürdü. Polis ekipleri ise bölgede tahlillerde bulundu. Etraftaki güvenlik kamerası kayıtları polis ekiplerince tahlile alındı.

10 işyerinin yandığı hadiseyle alakalı, Sapanca Kaymakamı Ali İsme ve Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer hadise yerine gelerek misyonlulardan bilgi aldı. Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, can kaybının olmamasının neşelendirici olduğunu, ancak büyük bir parasal kayıp yaşandığını belirterek, aynı bölgede Sanat Sokağı’nda da bir dükkanını yakma girişiminde bulunulduğunu, 100 metre ilerisinde de bir konutta yangın çıktığını söyledi. Başkanı Yılmazer, emniyet ve itfaiyenin analizlerini sürdürdüğünü belirterek kundaklamaya müteveccih göstergeler olduğunu ifade etti.

Yangınlarla alakalı başlatılan soruşturma sürüyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

——————————

İş yerlerinin yanarken görüntüsü

İtfaiye takımlarının söndürme çalışmaları

Belediye başkanından

Belediye başkanı ile röp.

Haber-Kamera: İsa ÇİÇEK/ SAPANCASakarya,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

============================

4 – Kahramanmaraş’ta ormanlık alanda yangın

KAHRAMANMARAŞ’ta ormanlık alanda yangın çıktı. Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı takımların havadan ve karadan müdahale ettiği yangın, hakimiyet alına alındı.

Yangın, merkez Onikişubat ilçesinin Suçatı Semti’ndeki ormanlık alanda alana geldi. Ormanlık alandan dumanların yükselmesi üzerine bölgeye çok rakamda takım sevk edildi. Alevlere yerde 200 orman emekçisi müdahale ederken, emekçilere havadan 2 yangın söndürme helikopteri ile 1 yangın söndürme uçağı destekledi. Çalışmalar sonunda yangın hakimiyet altına alındı.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Çaba Şube Müdürü Muzeffer Ketken, yangının örtü yangını olduğunu ve ormanın yangından etkilenmediğini söyledi. 2 saatlik bir çalışma sonunda yangının hakimiyet altına alındığını ve takımların soğutma çalışmalarına başladığını kaydolan Ketken, “Yangın 9 hektarlık bir alanda başladı ve çıkış nedeni öğrenilmiyor. Yangına 15 arazöz 7 su tankı, 2 dozer, 1 greyder, 200 orman emekçisi, 10 ortamında orman mühendisi ve teknik personel, 2 helikopter 1 de uçakla müdahale edildi. Orman emekçilerinin özverili ve çabalı çalışmaları sonunda 2 saat gibi bir müddet zarfında yangın hakimiyet altına alındı. Örtü yangını olduğu için orman yangından hasar görmedi” dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

——————————

Yükselen dumanlar

Helikopterin yangın yerine gitmesi

Helikopterine alevlere suyu boşaltması

Haber-Kamera: Ömer KOÇ/ KAHRAMANMARAŞ,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

==============================

5 – Adana’da hava takviyeli DEAŞ işlemi: 14 nezaret

ADANA’da terör örgütü DEAŞ’a müteveccih tertip edilen hava takviyeli işlemde 14 kuşkulu nezaretine alındı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü takımları, terör örgütü DEAŞ abonesi oldukları öne sürülerin bireylerin konutlarına sabahın ilk saatlerinde eş zamanlı baskın yaptı. Asayiş ve Özel Harekat şubeleri ile ilçe emniyet müdürlüklerine bağlı takımların da katıldığı harekâta, polis helikopteri de havadan destekledi. Direnişin yaşanabileceği konutların demir kapılarını koçbaşlarıyla kırıp giren takımlar, yaptıkları aramalarda 14 şahsı nezaretine aldı. Adli Tıp ünitesinde sıhhat hakimiyetinden geçirilen kuşkulular, denetlenmek üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

——————————

Polis taşıtlarının Emniyet Müdürlüğü’nden çıkışı

Polis taşıtlarının baskın yapılacak adrese gitmesi

Özel harekat polislerin baskın yapılacak konutun zilini çalması

Kapı açılmayınca özel harekat polislerinin koç başı ile kapıyı kırması

Polislerin konuta girmesi

Konutun önündeki polis taşıtlarından görüntü

Polislerin başka bir adrese gitmesi

Konuttan çıkan kuşkulunun nezaretine alınması

Polis helikopterin görüntü

Kuşkuluların sıhhat hakimiyetine getirilmeleri

Kelepçeli haldeki bir kuşkulunun basın üyelerini korkutmaya çalışması

Genel ve ayrıntı görüntüler

Konutun kapısını açan kuşkulunun nezaretine alınması

Özel harekat polislerin konutun damında arama yapması

Konutun önündeki polis taşıtlarından görüntü

Kuşkuluların sıhhat hakimiyetine getirilmeleri

Genel ve ayrıntı görüntüler

Haber-Kamera: Gökhan KESKİNCİ/ADANA,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

===========================

6 – Tartıştığı köylüsünü başından vurup öldürdü

BURDUR’da merkeze bağlı Çatağıl köyünde süt toplama merkezinde henüz tanımlanamayan sebeple çıkan müzakerede, Emrah A., silahla Mehmet Akbulut’u 34 başından vurarak öldürdü.

Çatağıl köyü süt toplama merkezindeki hadise, dün saat 16.00 sıralarında alana geldi. İddiaya göre aynı köyde oturan Emrah A., süt toplama merkezine süt getiren Mehmet Akbulut ile henüz tanımlanamayan sebeple tartıştı. Vakanın gelişmesi üzerine Emrah A., üzerinde taşıdığı silahla Mehmet Akbulut’u başından vurdu. Toplama merkezindeki yurttaşlar tarafından arabayla Burdur Devlet Hastanesi’ne götürülen Akbulut, müdahalelere karşın hayatını yitirdi. Vakayı haber alarak sağlık kurumuna gelen Akbulut’un yakınları gözyaşı döktü. Jandarma, hadiseden sonra kaçan Emrah A.’nın tutulması için çalışma başlattı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

—————————–

Sağlık Kurumu önünde ağlayanlar

Jandarma taşıtından görüntü

Sağlık Kurumu dış tasarı

Mehmet Akbulut’un fotosu

Haber-Kamera: Mesut MADAN/ BURDUR,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

==========================

7 – Haşerelerin istila ettiği konutta ceset bulundu

BURSA’da yalnız yaşayan Reşat Çağlayan 59 evinde ölü bulundu. Takribî 10 günlük olduğu belirtilen cesede, konutu ve caddeyi haşerelerin istila etmesi neticeyi erişildi. Cesedin yanında bir silah ve kurşunlar bulundu. Vakanın cinayet mi yoksa intihar mı olduğu inceleniyor.

Hadise, merkez Yıldırım ilçesi Maltepe Semti’nde alana geldi. Çamlıca Sokak’ta oturan mahalle sakinleri, bir müddettir dışarı çıkmayan Reşat Çağlayan’ın evinin etrafını haşerelerin istila etmesi ve konuttan etrafa makûs kokular dağılmasından şüphelenerek vaziyeti polis bildirdi. Çağlayan’ın evine giren polis ekipleri, takribî 10 günlük çürümüş cesetle karşılaştı. Cesedin yanında ise bir silah ve kurşunlar bulundu.

Belirtilen adrese gelen Emniyet Müdürlüğü Hadise Yeri Tahlil ve Cinayet Ofis Amirliği takımları, özel elbise giyip, maske takarak konuta girebildi. Takımlar, makûs koku ve haşereler suratından güç anlar yaşadı. Silah ve kurşunlara el konuldu. Çağlayan’ın cesedi, kesin vefat sebebinin tanımlanması için Bursa Adli Tıp Ktümörümü morguna kaldırıldı.

Reşat Çağlayan’ın, cinayet kabahatinden uzun müddet cezaevinde uyuduğu ve 7 sene evvel tahliye olduğu tespit edildi. Hadiseyle alakalı soruşturma başlatıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

—————————–

Hadise yerinden görüntü

Ayrıntılar

Haşereler

Haber-Kamera: Berktuğ LİDER/ BURSA,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

=========================

8 – Tekirdağ’daki uyuşturucu işleminde 19 nezaret

TEKİRDAĞ’da, polis tarafından uyuşturucu satıcılarına müteveccih tertip edilen şafak işleminde 19 birey tutularak, nezaretine alındı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü takımları, Aydoğdu ve Zafer semtlerinde 3 aylık teknik takip neticeyi uyuşturucu sattıkları tanımlanan şahıslara müteveccih şafak işlemi tertip etti. Narkotik takımları, uyuşturucu sattıkları tanımlanan kuşkuluların adreslerine eş zamanlı baskın yaptı. Harekât anları polis kamerasınca görüntülendi. Çevik güç takımlarının da destekledidiği işlemde bonzai, esrar, uyuşturucu hap ve tüfek ile ruhsatsız silah ve alıngan terazi ele geçirildi. Harekât neticeyi 19 birey nezaretine alındı. Hadiseyle alakalı 2 bireyin aranmasının sürdüğü bildirildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

———————————

-Polisin harekât mahalline girişi

-Özel Harekat polisleri

;-konutlarda yapılan aramalar

-Uyuşturucu satışından elde edilen paralar ve uyuşturucu

-Sokakta uyuşturucu satışları polis kamerasında

-Köşede bekleyen satıcının alıcıya uyuşturucu vermesi

-Ayrıntılar

Haber-Kamera: Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

===========================

9 – Arabasıyla, taksi ve tankere çarpan ‘aday sürücü’ can verdi

ADANA’da bir araba, ardından da yan uyuyup Megakent Belediyesi’ne ait su tankerine çarptı. Arabanın sürücüsü Barış Ulusoy 31, hadise yerinde yaşamını kaybetti. Ulusoy’un ehliyetini 4 ay evvel aldığı ve aday sürücü olduğu bilindi.

Kaza, bugün saat 01.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesi Yeşilyurt Semti Alparslan Türkeş Bulvarı’nda alana geldi. İddiaya göre, Barış Ulusoy’un kullandığı 01 AAJ 352 plakalı araba, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini yitirmesi neticeyi, Ali Kültür idaresindeki 01 T 0665 plakalı taksiye, ardında da yan uyuyup Adana Megakent Belediyesi’ne ait 06 FV 2899 plakalı su tankerine çarptı. Etraftakilerin ihbarı üzerine oley yerine sevk edilen sıhhat takımı, taşıtta sıkışan Ulusoy’a müdahale edemeyince itfaiyen takviye istendi. Hadise yerine gelen itfaiye takımları, Ulusoy’u sıkıştığı yerden takribî 10 dakika süren çalışmanın ardından çıkardı. Sıhhat takımları tarafından müdahale edilen Ulusoy’un hayatını yitirdiği tanımlandı. İtfaiye takımının çalışması sırasında yurttaşların da cep telefonlarıyla kayıtta olması ise dikkat çekti. Cumhuriyet Savcısı’nın kaza yerinde yaptığı analizin ardından Ulusoy’un cesedi, Adana Adli Tıp Ktümörümü’nun morguna kaldırıldı. Ulusoy’un ehliyetini Şubat ayında aldığı ve aday sürücü olduğu bilindi. Kazayla alakalı soruşturma başlatıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

—————————–

Kaza yerinden görüntü,

İtfaiye takımlarının kurtarma çalışmasından görüntü

İtfaiye erlerinin taşıtta sıkışan Barış Ulusoy’u çıkartması

Ulusoy’un sedye ile ambulansa taşınması

Kazaya karışan tankerden görüntü

Kaza yerinde bir araya gelen kalabalıktan görüntü

İtfaiye erlerinin arabayı tankerden halatla sürükleyerek ayırması

Hurdaya dönen arabadan görüntü

İtfaiye erinin arabaya köpüklü su sıkması

Arabanın çarptığı taksiden görüntü

Taksi sürücüyü ile röp.

Genel ve ayrıntı görüntüler

Haber-Kamera: Gökhan KESKİNCİ/ADANA,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

===========================

10 – Arabada sıkışan yaralıları CANKUR kurtardı

ADANA’da refüjdeki ağaca çarpan arabada sıkışan 2 birey CANKUR takımları tarafından kurtarıldı.

Kaza, Seyhan ilçesindeki Mustafa Kemalpaşa Bulvarı’nda alana geldi. Nazım Özdemir idaresindeki araba, sürücüsünün direksiyon kontrolünü kaybetmesi neticeyi refüjdeki ağaca çarptı. Kazada sürücü Nazım Özdemir ve yan koltuğundaki Recep Özer arabada sıkıştı. Etraftaki yurttaşların ihbarıyla kaza yerine gelen Megakent Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı CANKUR takımları yaralıları sıkıştıkları yerden çıkarttı. Yaralılar ambulansla sağlık kurumuna kaldırıldı.

-GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

——————————

Vasıtanın içinde sıkışan gençlerin görüntüsü

CANKUR takımının kurtarma çalışması

Sıhhat vazifelisinin sürücüye boyunluk takması

CANKUR takımının gençleri vasıtadan çıkarması

Sürücünün sedyeye alınması

Ambulansa taşınması

Vasıtanın görüntüsü

Haber-Kamera: Nuri PİR/ ADANA,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

======================

11 – Otobüs sürücüsünün vefatına neden olduğu iddia edilen inşaat emekçisi adliyedeek

TUTUKLANDI

İzmit’te, ulus otobüsünde tartıştığı sürücü Hüseyin Göncü’nün yaşanan itiş kakış sonrası fenalaşarak can vermesine neden olduğu iddiasıyla adliyeye sevk edilen Serhat Başar, çıkarıldığı duruşma tarafından hapsedilerek cezaevine sevk edildi.

HALK OTOBÜSÜ SÜRÜCÜLERİNDEN TEPKİ

İzmit’te ulus otobüsü içerisinde cep telefonuyla yüksek sesle konuşan yolcu ile çıkan münakaşanın ardından yaşanan itiş kakışta fenalaşarak can veren sürücü Hüseyin Göncü için Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası’na kayıtlı takribî 100 otobüs sürücüsü Ulusal İrade Meydanı’nda toplandı. Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt yaptığı söylemede, “Dün üzücü bir hadise yaşandı. Sürücü otomobildeki tam canların itimatçısıdır. Ama görüyoruz ki sürücünün canı Allah’a itimat. Dostumuz dün kolayca bir biçimde yaşamını kaybetti. Biz çok üzgünüz. Bir tepki için burada bir araya geldik. Türkiye genelinde bu gibi hadiseler ne yazık ki oluyor. Dostlarımız güç koşullar altında vazife yapıyor. Emelleri yalnızca konutlarına ekmek götürmektir. Merhumun yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Allahın İzniyle bir daha böyle hadiseler yaşanmaz. Dostlarımızın sesi ve temsilcisi olarak biz bu hadiseleri yadırgıyoruz. Ortaklaşa bir kamera sistemine geçilecek. Bir panik butonu, ya da kabin olabilir. Çalışmalar yapılıyor.” dedi.

Ardından takribî 100 ulus otobüsü kent içerisinde hayatlarını yitiren dostları sebebiyle kafile oluşturdu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

—————————-

-Mustafa Kurt söylemesi

-Sürücülerden ayrıntılar

-Konvoydan ayrıntılar

Haber-Kamera: Alişan KOYUNCU-Selda Hatun TAN/ KOCAELİ,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

=====================================

12 – İzmir’de yavru kediye tekmeli atak güvenlik kamerasında

İZMİR’in Karşıyaka ilçesindeki bir kafeteryanın önünde, bir bireyin dükkanın önünde duran kediye tekme atması, işyerinin güvenlik kamerasınca görüntülendi.

Girne Bulvarı üzerindeki bir kafeteryanın önünde duran kedi, kimliği bilinmez bir birey tarafından tekmelendi. Kediye yapılan tekmeli atak anı, işlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde kimliği bilinmez gencin, yanına gelmeleri için çağırdığı kedilerden birine tekme attığı, perişan hayvanın metrelerce uzağa fırladığı görülüyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

——————————-

GÜVELİK KAMERASI

Tekme atma hatıranın görüntüsü

Haber: Davut CAN/ İZMİR,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

===================

13- Emekli olmak için taşıdığı 27 bin lirayı düşürdü, eşi gözyaşlarına boğuldu 2

SAMSUN’da Muhammet Yıldırım 57, prim borcunu ödeyip emekli olmak için zarfla yanına aldığı 27 bin 200 lirayı düşürdü. Parayı bulan birey ya da şahıslara çağrıda bulunan Muhammet Yıldırım, “Ben 24 saat direksiyon sallıyorum. Parayı bulanın vicdanı varsa getirsin” dedi. Eşi Fatma Yıldırım ise gözyaşı döktü.

Hadise, dün sabah saatlerinde İlkadım ilçesi Cedit Semti’nde alana geldi. Nakliyat işi yapan konutlu ve 3 çocuk babası Muhammet Yıldırım, prim borcunu yatırıp emekli olmak için 15 bin 200 lira işvereninden aldı, 12 bin lira da oğlu kredi çekti. Yıldırım 27 bin 200 lirayı da yanına alarak bu sabah eşi Fatma Yıldırım’ı sıhhat merkezine götürdü. Muhammet Yıldırım, yolda, paranın olduğu zarfı, arka koltukta oturan eşine verdi. Eşi sıhhat merkezinin önünde inerken, kucağında bulunan para dolu zarfı düşürdü ve sıhhat merkezine girdi. Muhammet Yıldırım’da hadise yerinden arabasıyla dağıldı. Bir müddet sonra paranın taşıtta olmadığını fark eden Muhammet Yıldırım, eşini aradı. Eşi Fatma ise paranın kendisinde olmadığını söyledi. Paranın düştüğünü fark eden Muhammet Yıldırım geri döndü, ancak parayı bulamadı.

Fatma Yıldırım gözyaşı dökerken, eşi Muhammet Yıldırım ise, “Bu parayla emekli olacaktım. 15 bin 200 lira işverenim verdi. 12 bin lira da oğlum kredi çekti. Sabah parayı SGK’ya yatırmaya gidiyorum. Hanım, ‘benim iğnem var, beni sıhhat ocağına götür’ dedi. Otomobile bindik, para otomobildeydi. Eşim aldı, eteğine koydu. İnerken de unuttu, düşürdü. Ben Liman kavşağına gittim, baktım para yok. Herhalde eşim çantasında unuttum varsaydım ve geri döndüm. Eşime ‘hanım bana parayı versene’ dedim. ‘Bende yok ki, para otomobilde’ dedi. 27 bin 200 lira para vardı. Bulanın vicdanı varsa, getirsin. Senelerdir çoluk, çocuğumu okutmak için Bağ-Kur’umu ödeyemedim. Acıları onun için sürüklüyorum. Her şeyde Allah’ın hikmeti var. Haram param yok. Ben 24 saat direksiyon sallıyorum, bu parayı kazanıyorum” dedi.

Muhammet Yıldırım’ın müracaat üzerine polis ekipleri, parayı bulmak için çalışma başlattı.

POLİS 30 TEHLİKESİZK KAMERASI İNCELEYEREK PARAYI ALANI BULDU

Samsun Şehir Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Ofis Amirliği ve İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç İhtiyata ve Soruşturma Ofisi takımları 30 güvenlik kamerası tahlilinin ardından Muhammet Yıldırım’ın zarf içinde kaybolan 27 bin 200 lirasını alanı tespit etti. Samsun’da bir ilçe belediyesinde zabıta olarak vazife yapan M.S.’yi güvenlik kameraları tahlilinin ardından tutan takımlar, para ile ifadesi almak üzere Gazi Polis Merkezi’ne götürdü. Polis, M.S.’yi ifadesinin ardından özgür vazgeçilirken parayı kaybeden aileye parayı almak için teslim için polis merkezine çağırdı. Polis merkezi önünde polislere teşekkür eden Muhammet Yıldırım, “Emniyet teşkilatı çok zahmet çekti. Allah halkımıza, askerimize ve polisimize zeval vermesin. Allah hepinizden razı olsun. Bugün çok işkence çektiler. Bir yudum su içemediler” dedi. Eşi Fatma Yıldırım ise “Polisimize ve askerimize Allah zeval vermesin. Allah hepinizden razı olsun. Parayı yarın yatıracağız” diye konuştu. Aile ardından parayı sayarak teslim aldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

——————————

-Polis merkezinden ayrıntı

-Muhammet Yıldırım’ın söylemeleri

-Parayı teslim almaları ve saymaları

-Fatma Yıldırım’ın söylemeleri

Haber-Kamera: Hakan AKGÜN/ SAMSUN,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

==========================

14 – Şener Meclis bu yarıyılda direnişin merkezi olacaktır

CHP Konya Milletvekili Abdülatif Şener, Meclis bu yarıyılda tekerrür demokratik sisteme dönüş için direnişin merkezi olacaktır dedi.

CHP Konya Milletvekili Abdülatif Şener, Meclise gelerek kayıt yaptırdı.İlk milletvekilliğinin 1991 senesinde olduğunu anımsatan Şener, 4 yarıyıl 16 sene milletvekili olarak kaldığını andırdırdı. Şener şöyle konuştu

11 yıl sonra Konya milletvekili olarak Cumhuriyet Ulus Partisi listesinden Meclise geldim. Meclis’nun yetkileri hudutlandırılmıştır. Eskiki demokratik parlamenter sisteme göre hükümet Meclisin içinden çıkardı. Şimdi ise Cumhurbaşkanı tek başına hükümeti kuracak. Artık Başbakan, Bakanlar Kurulu yok. Meclis güvenoyu vermeyeceği gibi, Bakanları düşüremeyecektir. Güvensizlik oyu da veremeyecektir. Meclis, hükümet üzerindeki eforunu tamamıyla kaybetmiş gidişattadır. Dünyanın tam demokratik ülkelerinde Meclis yasa yapma mevzusunda şeriksizdir, başka bir deyişle ortaksızdır. Salt suretle kanunları Meclis yapar. Yeni sistemde Meclis kanunuma yetkisine de Cumhurbaşkanı’nı ortak etmiştir. Meclis bu yarıyılda tekerrür demokratik sisteme dönüş için direnişin merkezi olacaktır. Anlamı daha da derinleşmiş, kuvvetlenmiştir. Onun için Meclis’te olmak gerekiyordu. O kavrayış doğrultusunda Meclis’te olmayı tutku ettim.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

———————————–

Şener’in söylemesi

Haber-Kamera: Nursima KESKİN/ ANKARA,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

===========================

15 – CHP Bodrum’dan, Bakan Sreyli’nun söylemelerine tepki

CUMHURİYET Ulus Partisi CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, İçişleri Bakanı Süleyman Sreyli’nun “CHP şehir başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın direktifi verdim” laflarını tenkit eterek, “Sreyli, bu laflarıyla cemiyetsel çatışma ve kargaşa çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz davranış sarihçe ateşle oynamaktır” dedi.

Bodrum Belediye Meydanı’nda toplanan CHP Bodrum İlçe Teşkilatı aboneleri, basın söylemesi yaptı. Ellerinde Atatürk posterleri ve Türk sancaklarıyla söylemeye katılan CHP’liler ismine söylemeyi, İlçe Başkanı Recai Seymen yaptı. Şehitlerin politik partilerin değil, ulusun evladı olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Seymen, “Elinizde vatan sevgisi ölçer aygıt mı var da kimin ne kadar vatanperver olduğuna karar veriyorsun? Bizlerin vatan sevgisini ölçmek birilerinin hakkı da değildir, haddi de değildir. Şehit, bu vatanda yaşayan, ülkesini beğenen, sancağını beğenen herkesin şehididir. Bu ulusun o acıyı paylaşmak istemesi kadar natürel bir şey olamaz. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, bu söylemenin neresindedir? Şayet bu söylemeyi yalanlayıp, şipşak İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, öğrenilmelidir ki bu münferit birinin densiz bir söylemesi olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kargaşa tasarıyı olduğunu gösterir. Daha yeni bitirilen tercihlerin cemiyette gerilimleri yok edip, sükunet ve huzuru kuruluş etmesi beklenirken, cemiyeti terörize eden bu söyleme, şayet densiz bir çıkış değilse o zaman yeni yarıyılın çatışma ve kargaşa üzerinden kurgulandığının ispatıdır. Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük hevesimizdir. Ancak şehit cenazeleri olması vaziyetinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tam idareyicilerimiz, milletvekillerimiz, şehir başkanlarımız ve teşkilatlarımız bütün kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu yasaklamaya eforu yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek hadiselerin tek mesulü Süleyman Sreyli ve ona olanak veren iktidardır. Ülkemin, makam ve mevki sahibi karakterleri kin ve nefret dilinden uzak durup, birleştirici ve bütünleştirici olmak zorundadır. Şayet yapamıyorlarsa şipşak istifa etmelidirler” dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

—————————–

Söylemeye katılanlardan görüntü

İlçe Başkanı Recai Seymen’in söylemesinden görüntü

Atılan sloganlardan görüntü

Genel ve Ayrıntı görüntü

Haber-Kamera: Nilüfer DEMİR/ BODRUMMuğla,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

==============================

16 – Düzce’de, Şehir Seçim Kurulu kararını verdi, itirazlar yalanlandı

DÜZCE’de, AK Parti’nin tercih neticelerine itirazı Şehir Seçim Kurulu tarafından yalanlandı.

24 Haziran tercihlerinin ardından AK Parti 2, Milliyetçi Hareket Partisi 1 milletvekili çıkardı. AK Parti tercih neticelerine itirazda bulundu. Yapılan itirazlar değerlendirilerek 615 sandıkta reyler yine sayıldı ve netice değişmedi. Sonuçların değişmemesinin ardından AK Parti bu defa itirazını yineleyerek reylerin yine sayılması için Şehir Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. Şehir Seçim Kurulu’nca yapılan değerlendirmeler neticesinde sayımı yapılan 615 sandığın toplam sandık içerisinde takribî olarak 3’te 2’sine tekabül ettiği, yapılan bu sayımdaki farklılığın toplam rey rakamı içerisinde neticeye tesirli olabilecek bir farklılık olmadığı, tercih sürecinde ve yapılan sandık sayımlarında heyet azalarının sandık netice zabıtlarına, partili sandık heyeti aboneleri ve müşahitleri tarafından rastgele bir itirazda bulunulmadığı, sandık heyetinin rastgele bir kanunsuzlukla alakalı tespit ve zabtının bulunmadığı, müşahitlerinin kanunsuzluğa dair rastgele bir beyanlarının bulunmadığı, İlçe Seçim Kurulunca sandık zabıtlarının araştırılması sonucunda rastgele bir kayda kıymet meblağsızlık ve kanunsuzluk görülmediğinin anlaşıldığını tanımlayarak, tüm itirazların ayrı ayrı reddine, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na 4 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00’a kadar itiraz yolu sarih olmak üzere rey birliği ile karar verdi.

Sonuçları değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, “Evvel İlçe Seçim Kurullarına itiraz etti AK Parti, bu ilçe tercih heyetlerine itirazlar neticesinde merkez ilçede, Gölyaka ilçesinde ve Yığılca ilçemizde sayımlar tekerrürden yapıldı. Geçersiz reyler gerekçe edilerek itiraz edildi. 3 ilçede yapılan yine sayımlar neticesinde artı 3 daha milletvekilliği oyu kazanmış olduk. Bana sorarsanız başından bu yana itiraz sürecinde söyledim, itiraz bu biçimde olmaması gerekiyordu. Hangi parti olursa olsun, tabi ki tercihe itiraz etmeye hakkı var ama itiraz ederken belirli başlı sandıklara, başka bir deyişle yetersiz gördükleri sandıklara, kusur gördükleri veya şüphelendikleri sandıklara itiraz etmeleri gerektiğini söyledik. Şehir Seçim Kurulu, ilçelerin aldığı karar sonucunda kararını itirazı yalanlaması istikametinde verdi.” dedi.

İtiraz yolunun sarih olduğuna dair alınan karar hakkında da görüşlerini dile getiren Yılmaz, “Ben AK Parti’nin kararını buradan ön göremem. Ama değerlendirmezlerse iyi olacağı görüşüdeyim. Hem Cumhur ittifakı altında iyi olacağı kanısındayım, hem de Düzce için iyi olacağı kanısındayım. Zira bizde bu dostlarımızla birlikte çalışacağız.” diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

———————————–

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Ümit Yılmaz’ın söylemesi

Tebrikleri kabulü ve ayrıntılar var

Haber-Kamera: Tezcan SOLMAZ/ DÜZCE,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

==========================

17 – Ferhat Göçer’den, İzmit’in kurtuluş gününde mükemmel konser

İZMİT’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümü aktiflikleri kapsamında Ferhat Göçer konser verdi. Ferhat Göçer’in şarkılarına binlerce birey eşlik etti.

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci sene dönümü sebebiyle Sekapark Uçurtma Tepesi alanında Ferhat Göçer konser verdi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve binlerce bireyin katıldığı gecede Ferhat Göçer beğenilen şarkılarını seslendirdi. Ferhat Göçer’in ‘Unutmuş çoktan’, ‘Ayrılırsak can veririz biz’, ‘Cennet’, ‘Yastayım’, ‘Kızım’ ve ‘Gül ki’ gibi beğenilen şarkılarına binlerce birey eşlik etti. Beğenenleri konserin ardından Ferhat Göçer’i beğeni yağmurunu yakaladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

——————————

-Ferhat Göçer şarkı söylemesi

-Hayranları, eşlik edenler

-Uçurtma Tepesinden insan ayrıntıları

Haber-Kamera: Selda Hatun TAN – Alişan KOYUNCU/ KOCAELİ,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

======================================

18 – Mersin’de ‘Duman’ rüzgarı esti

MERSİN’deki ‘Soli Güneş Şenliği’ aktifleri kapsamında sahne alan Türk rock müziğinin ehemmiyetli gruplarından Duman, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Mezitli İlçe Belediyesi tarafından seçenek enerji kaynaklarına dikkat sürüklemek emeliyle bu sene 8’incisi tertip edilen Soli Güneş Şenliği başladı. Soli Pompeipolis Antik Kenti’nin güneyindeki alanda başlayan aktiflikler, geç saatlere kadar sürdü. Şenlikteki cümbüş ve coşku, Türk rock müziğinin beğenilen gruplarından Duman’ın sahne almasıyla doruğa çıktı. Sevilen şarkılarını Mersinliler için seslendiren Duman, takribî 2 saat süren konserde hoşlananlarına unutulamayacak bir gece yaşattı.

Öte yandan, yaptığı konuşmayla konser alanındaki binlerce yurttaşı selamlayan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Türkiye’nin inanç ve kararlılıkla aydınlık bir ülke olacağını belirterek, “Bunda kararlıyız, umudunuzu yitirmeyin” dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

—————————–

Duman grubunun sahneye çıkışı

Duman’ın sahne performansı

Sahneden görüntü

Konseri izleyenlerden görüntü

Müzikle sevinen izleyenlerden görüntü

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın konuşması

Genel ve ayrıntı görüntüler

Haber-Kamera: Adnan AÇIKGÖZ/MERSİN,

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla