Dha Yurt Bülteni-16

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Dha Yurt Bülteni-16

7 Temmuz 2018 Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0

 

1 – Gaziantep’te orman yangını

GAZİANTEP’te, anız yangının yurttaşların piknik yaptığı mesire alanına atlamasıyla 30 dönümlük çam ormanı yandı.

Yangın, öğleden sonra Düllük Tabiat Parkı ve Mesire Alanı yanındaki Sam Mahallesi’nde başladı. İddiaya göre, Sam Mahallesi’nde ekinlerden sonra başlatılan anız yangını ormana atladı. Dumanları görenlerin haber vermesiyle hadise yerine çok rakamda itfaiye takımı sevk edildi. İtfaiyenin 50 taşıt ve 200 personel ile ve Orman Bölge Müdürlüğü helikopteriyle müdahale edilen yangın 2 saat sonra hakimiyet altıla alınabildi.

Hadise yerinde çalışmaları izleyen Gaziantep Megakent Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Toprak, şunları söyledi:

“Düllükbaba ormanları kentimize en yakın orman arazilerimizden bir tanesidir. Saat 13.10 itibariyle itfaiyemize yangın ihbarından bulunulmuş 7 dakika gibi kısa bir vakitte takımlar hadise yerinde bulunmuştur. Kentimizin itfaiyesi, OSB itfaiyesi, Orman Müdürlüğünün itfaiye takımları, Şehitkamil Belediyemizin vasıtalarıyla takribî 50 taşıt ve 200 personelle kısa zamanda müdahale yapılmış ve yangın çok fazla gelişmeden dostlarımızın büyük mücadeleleriyle kısa bir vakit içerisinde hakimiyet altına alınmıştır. 30 bin metrekarelik alan imha olmuş, tabi bunların tamamı yanmamış bununlar geçmiş olsun diyoruz.”

Yanan alandaki soğutma çalışmaları devam ediyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

——————————-

Ormandan yükselen dumanlar

Odmanlık alandaki itfaiyenin çalışması

İş cihazlarının çalışması

Osman Toprak’ın söylemesi

Yangın söndürme helikopteri

Genel ve ayrıntı görüntüler

KJ: Haber – Kamera: Eyyüp BURUN- GAZİANTEP -DHA

320 MB

==================

2 – Tekirdağ’daki uyuşturucu işleminde 19 nezaret

TEKİRDAĞ’da, polis tarafından uyuşturucu satıcılarına müteveccih tertip edilen şafak işleminde 19 şahıs tutularak, nezaretine alındı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Gayret Şube Müdürlüğü takımları, Aydoğdu ve Zafer semtlerinde 3 aylık teknik takip neticeyi uyuşturucu sattıkları tanımlanan şahıslara müteveccih şafak harekâtı tertip etti. Narkotik takımları, uyuşturucu sattıkları tanımlanan kuşkuluların adreslerine eş zamanlı baskın yaptı. Harekât anları polis kamerasınca görüntülendi.

Çevik güç takımlarının da destekledidiği işlemde bonzai, esrar, uyuşturucu hap ve tüfek ile ruhsatsız silah ve alıngan terazi ele geçirildi. Harekât neticeyi 19 şahıs nezaretine alındı. Vakayla alakalı 2 şahsın aranmasının sürdüğü bildirildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-Polisin harekât mahalline girişi

-Özel harekat polisleri

-konutlarda yapılan aramalar

-Uyuşturucu satışından elde edilen paralar ve uyuşturucu

-Sokakta uyuşturucu satışları polis kamerasında

-Köşede bekleyen satıcının alıcıya uyşturucu vermesi

-Ayrıntılar

Haber-Kamera: Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,

;======================

3 – Arabada sıkışan yaralıları CANKUR kurtardı

ADANA’da refüjdeki ağaca çarpan arabada sıkışan 2 şahıs CANKUR takımları tarafından kurtarıldı.

Kaza, Seyhan ilçesindeki Mustafa Kemalpaşa Bulvarı’nda alana geldi. Nazım Özdemir idaresindeki araba, sürücüsünün direksiyon kontrolünü kaybetmesi neticeyi refüjdeki ağaca çarptı. Kazada sürücü Nazım Özdemir ve yan koltuğundaki Recep Özer arabada sıkıştı. Etraftaki yurttaşların ihbarıyla kaza yerine gelen Megakent Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı CANKUR takımları yaralıları sıkıştıkları yerden çıkarttı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Görüntü Dökümü

—————————

Vasıtanın içinde sıkışan gençlerin görüntüsü

CANKUR takımının kurtarma çalışması

Sıhhat vazifelisinin sürücüye boyunluk takması

CANKUR takımının gençleri vasıtadan çıkarması

Sürücünün sedyeye alınması

Ambulansa taşınması

Vasıtanın görüntüsü

SÜRE: 01’38” EBAT: 100 mb

Haber: Nuri PİR-Kamera: ADANA,

===============

4 – Tartıştığı köylüsünü başından vurup öldürdü

BURDUR’da merkeze bağlı Çatağıl köyünde süt toplama merkezinde henüz tanımlanamayan sebeple çıkan münazarada, Emrah A., silahla Mehmet Akbulut’u 34 başından vurarak öldürdü.

Çatağıl köyü süt toplama merkezindeki hadise, saat 16.00 sıralarında alana geldi. İddiaya göre aynı köyde oturan Emrah A., süt toplama merkezine süt getiren Mehmet Akbulut ile henüz tanımlanamayan sebeple tartıştı. Hadisenin gelişmesi üzerine Emrah A., üzerinde taşıdığı silahla Mehmet Akbulut’u başından vurdu. Toplama merkezindeki yurttaşlar tarafından arabayla Burdur Devlet Hastanesi’ne götürülen Akbulut, müdahalelere karşın hayatını yitirdi. Vakayı haber alarak hastaneye gelen Akbulut’un yakınları gözyaşı döktü.

Jandarma, hadiseden sonra kaçan Emrah A.’nın tutulması için çalışma başlattı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

—————–

Sağlık Kurumu önünde ağlayanlar

Jandarma taşıtından görüntü

Sağlık Kurumu dış tasarı

Mehmet Akbulut’un fotosu

Haber- Kamera: Mesut MADAN/BURDUR,

==========

5 – Otobüs sürücüsünün vefatına neden olduğu iddia edilen inşaat emekçisi adliyede2

TUTUKLANDI

İzmit’te, millet otobüsünde tartıştığı sürücü Hüseyin Göncü’nün yaşanan itiş kakış sonrası fenalaşarak can vermesine neden olduğu iddiasıyla adliyeye sevk edilen Serhat Başar, çıkarıldığı duruşma tarafından hapsedilerek cezaevine sevk edildi.

============

6 – Emekli olmak için taşıdığı 27 bin lirayı düşürdü, eşi gözyaşlarına boğuldu 2

Hakan AKGÜN/SAMSUN, – SAMSUN’da Muhammet Yıldırım 57, prim borcunu ödeyip emekli olmak için zarfla yanına aldığı 27 bin 200 lirayı düşürdü. Parayı bulan şahıs ya da şahıslara çağrıda bulunan Muhammet Yıldırım, “Ben 24 saat direksiyon sallıyorum. Parayı bulanın vicdanı varsa getirsin” dedi. Eşi Fatma Yıldırım ise gözyaşı döktü.

Hadise, sabah saatlerinde İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi’nde alana geldi. Nakliyat işi yapan konutlu ve 3 çocuk babası Muhammet Yıldırım, prim borcunu yatırıp emekli olmak için 15 bin 200 lira işvereninden aldı, 12 bin lira da oğlu kredi çekti. Yıldırım 27 bin 200 lirayı da yanına alarak bu sabah eşi Fatma Yıldırım’ı sıhhat merkezine götürdü. Muhammet Yıldırım, yolda, paranın olduğu zarfı, arka koltukta oturan eşine verdi. Eşi sıhhat merkezinin önünde inerken, kucağında bulunan para dolu zarfı düşürdü ve sıhhat merkezine girdi. Muhammet Yıldırım’da hadise yerinden arabasıyla böldü. Bir vakit sonra paranın taşıtta olmadığını fark eden Muhammet Yıldırım, eşini aradı. Eşi Fatma ise paranın kendisinde olmadığını söyledi. Paranın düştüğünü fark eden Muhammet Yıldırım geri döndü, ancak parayı bulamadı.

Fatma Yıldırım gözyaşı dökerken, eşi Muhammet Yıldırım ise, “Bu parayla emekli olacaktım. 15 bin 200 lira işverenim verdi. 12 bin lira da oğlum kredi çekti. Sabah parayı SGK’ya yatırmaya gidiyorum. Hanım, ‘benim iğnem var, beni sıhhat ocağına götür’ dedi. Otomobile bindik, para otomobildeydi. Eşim aldı, eteğine koydu. İnerken de unuttu, düşürdü. Ben Liman kavşağına gittim, baktım para yok. Herhalde eşim çantasında unuttum varsaydım ve geri döndüm. Eşime ‘hanım bana parayı versene’ dedim. ‘Bende yok ki, para otomobilde’ dedi. 27 bin 200 lira para vardı. Bulanın vicdanı varsa, getirsin. Senelerdir çoluk, çocuğumu okutmak için Bağ-Kur’umu ödeyemedim. Acıları onun için sürüklüyorum. Her şeyde Allah’ın hikmeti var. Haram param yok. Ben 24 saat direksiyon sallıyorum, bu parayı kazanıyorum” dedi.

Muhammet Yıldırım’ın müracaat üzerine polis ekipleri, parayı bulmak için çalışma başlattı.

POLİS 30 GÜVENLİK KAMERASI ARAŞTIRARAK PARAYI ALANI BULDU

Samsun Şehir Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Ofis Amirliği ve İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç İhtiyata ve Soruşturma Ofisi takımları 30 güvenlik kamerası tahlilinin ardından Muhammet Yıldırım’ın zarf içinde kaybolan 27 bin 200 lirasını alanı tespit etti. Samsun’da bir ilçe belediyesinde zabıta olarak misyon yapan M.S.’yi güvenlik kameraları tahlilinin ardından tutan takımlar, para ile ifadesi almak üzere Gazi Polis Merkezi’ne götürdü. Polis, M.S.’yi ifadesinin ardından özgür vazgeçilirken parayı kaybeden aileye parayı almak için teslim için polis merkezine çağırdı. Polis merkezi önünde polislere teşekkür eden Muhammet Yıldırım, “Emniyet teşkilatı çok zahmet çekti. Allah halkımıza, askerimize ve polisimize zeval vermesin. Allah hepinizden razı olsun. Bugün çok işkence çektiler.Bir yudum su içemediler” dedi. Eşi Fatma Yıldırım ise “Polisimize ve askerimize allah zeval vermesin. Allah hepinizden razı olsun. Parayı yarın yatıracağız” diye konuştu. Aile ardından parayı sayarak teslim aldı.

Görüntü dökümü

———–

-Polis merkezinden ayrıntı

-Muhammet Yıldırım’ın söylemeleri

-Parayı teslim almaları ve saymaları

-Fatma Yıldırım’ın söylemeleri

Haber-Kamera: Hakan AKGÜN/SAMSUN,

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla