İranlı İşadamları Müsiad Üyeleriyle İşbirliğini Görüştü

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

İranlı İşadamları Müsiad Üyeleriyle İşbirliğini Görüştü

14 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Ankara Online Nakliyat Evi olarak siz müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, ev ve ofis eşyalarınızın bulunduğu yerden istenilen yeni adrese, doğru zamanda taşınması için gerekli prosedürleri planlama, uygulama ve kontrol etme sürecinde sizinle adım adım birlikteyiz.

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), 11 milletvekili, 50’in üzerinde bürokrat ve çeşitli sektörlerden 110 işadamının yer aldığı İran heyetini ağırladı. İran’ın önemli ticaret bölgelerinin milletvekilleri ve ticaret odası başkanları ile yaptıkları görüşmelerin her iki ülke işadamları için oldukça yapıcı sonuçlar doğurduğunu belirten MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, “İkili iş görüşmeleri sonucunda İran’lı muhataplarımızla yeni iş bağlantıları kurmamızın yanı sıra mevcut ticari ilişkilerimizi de kalıcı hale getirdik.” dedi.

Amaçlarının yalnızca karşılıklı iyi niyet temasları gerçekleştirmek olmadığını kaydeden Vardan, ikili görüşmeler vasıtasıyla kalıcı ve daha geniş çaplı yatırımları da içeren iş bağlantıları tesis etmek istediklerini aktardı. MÜSİAD Başkanı, “İran’ın büyüklüğü, coğrafi yakınlığı, genç nüfusu ve dostane ilişkilerimiz gibi faktörler değerlendirildiğinde iki ülke arasında oldukça büyük bir potansiyel bulunmaktadır.” ifadesini kullandı.

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan ayrıca, nispeten kapalı bir ekonomi sayılabilecek olan İran’ın krizden pek fazla etkilenmediğini, dolayısıyla ticaret hacminin daraldığı bugünlerde söz konusu ülkenin Türkiye’nin ihracatı ve yatırımları için önemli bir destinasyon olduğunu vurguladı. Toplantıda İran’ın hızlı bir şekilde yürütmeye başladığı özelleştirme politikasının, dış yatırımlara açıklığının ve Türk firmalara öncelik sağlanmasının gündeme geldiğini söyleyen Vardan, İran’lı yetkililere, AB ve Rusya ile yaptıkları ticarette genelde Türkiye özelde ise Doğu Karadeniz limanlarının lojistik üs olarak kullanılmasını tavsiye ettiklerini belirtti.

Yakın zamanda gündeme gelen Türkiye-İran Serbest Ticaret Bölgesi Projesi’ni de desteklediklerini belirten Vardan, komşuluk ilişkilerini ve çevre ülkelerle olan ticaretimizi arttırmaya yönelik her adımın arkasında yer aldıklarını kaydetti.

İran İş Heyeti’ni temsilen konuşan Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Ahmet Alirıza Beygi ve Batı Azerbaycan Eyalet Valisi Dr. Rahim Kurbani ise, “Türkiye ile olan ticari ilişkilerin geliştirilmesinde, MÜSİAD kurum olarak bize çok yardımcı olmaktadır. Bu toplantıda da karşılıklı yatırım ortamlarını değerlendirip, iş adamlarımızın önünü açmak için somut adımlar atacağız” şeklinde konuştu.

Toplantı çerçevesinde; gıda, tarım, hayvancılık, inşaat, yapı malzemeleri, turizm, otelcilik, otomotiv, yedek parça, ayakkabı, tekstil, petrol, gaz, plastik sanayi, metal, makine sanayi, nakliyat, beyaz eşya ve mobilya gibi sektörlerden yaklaşık 290 kişilik Türk ve İran işadamı heyetleri karşılıklı görüşme imkanı yakaladı.

(CİHAN)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button