AB Sınırlarında Çek, Altın ve Kredi Kartları da Kontrol Edilecek

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

AB Sınırlarında Çek, Altın ve Kredi Kartları da Kontrol Edilecek

7 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0

 

– Avrupa Birliği Daimi Temsilciler Komisyonu Coreper, birliğin hudutlarından giriş yapan veya çıkan nakit para hakimiyetlerine ait yeni yasa krokiyi üzerinde uyuştu. Mevcut kanunda AB’ye seyahat edenlerin yalnızca 10 bin euro ve eşdeğeri nakdi parasını control etmesini öngörürken, yeni kanunda nakde çevirebilir emtialar veya altın ve ön ödemeli kredi kartı gibi finansal çalgılar da gümrüklerde takdim edilmesi gereken varlıklar sınıfına dahil ediliyor.

Avrupa Konseyi’nden yapılan söylemeye göre yeni kanunun en büyük niyeti kara para aklama ve terörizm finansmanıyla gayret için kurulmş Finansal Eylem Görev Eforu FATF kapsamında en gelişmiş beynelmilel standartları tutmak.

Bulgaristan Maliye Bakanı Vladislav Goranov mevzuya ait söylemesinde “Nakit Hakimiyetleri Düzenlemesi’nin yeni versiyonuyla terör finansmanı, para aklama ve öteki cezai faliyetlerin tespiti Avrupa genelinde çok daha basit hale gelecek. Tecrübelerimiz bize yeni tehditlere karşı çalgılarımızı daha süratli değiştirebilmemiz gerektiğini gösterdi. Bu sayede yurttaşlarımızın güvenliğini daha iyi sağlayacağız” dedi.

Nakit’in tasviri ve kapsamı yeni tertip etme ile genişletildi ve yalnızca banknotlar değil, basit nakde çevrilebilen emtialar, çekler, seyahat çekleri, ön ödemeli kredi kartları ve altın da hakimiyet kapsamına alındı.

Tertip Etme posta, nakliyat veya kurye yolu ile sevk edilen nakdi varlıkları da kapsıyor. – İstanbul

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla