Emeklilik Paralarını Böyle Düşürdüler, Paralar Bulununca Sevinç Gözyaşı Döktüler

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Emeklilik Paralarını Böyle Düşürdüler, Paralar Bulununca Sevinç Gözyaşı Döktüler

7 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Emeklilik Paralarını Böyle Düşürdüler, Paralar Bulununca Sevinç Gözyaşı Döktüler

 

Emeklilik paralarını böyle düşürdüler, paralar bulununca neşe gözyaşı döktüler
Paranın bulunma anı güvenlik kamerasında

SAMSUN – Samsun’da eşinin emekli olmak için bankaya yatırmaya gittiği 27 bin 200 lirayı düşüren Fatma Yıldırım, polisin çalışması neticesinde para bulununca gözyaşı döktü.
Hadise, sabah saatlerinde İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi’nde alana geldi. Nakliyat işi yapan konutlu ve 3 çocuk babası Muhammet Yıldırım, prim borcunu yatırıp emekli olmak için 15 bin 200 lira işvereninden aldı, 12 bin lira da oğlu kredi çekti. Yıldırım 27 bin 200 lirayı da yanına alarak bu sabah eşi Fatma Yıldırım’ı sıhhat merkezine götürdü. Fatma Yıldırım, parayı otomobilde vazgeçmek istemeyerek eşinin ısrarlarına karşın paraları eteğine koyarak otomobilden indi. Fatma Yıldırım, sıhhat merkezinin önünde inerken, eteğinde bulunan para dolu zarfı düşürdü ve sıhhat merkezine girdi. Muhammet Yıldırım da hadise yerinden arabasıyla dağıldı. Bir vakit sonra paranın vasıtada olmadığını fark eden Muhammet Yıldırım, eşini aradı. Eşi Fatma ise paranın kendisinde olmadığını söyledi. Paranın düştüğünü fark eden Muhammet Yıldırım geri döndü, ancak parayı bulamadı.
Fatma Yıldırım vve Muhammet Yıldırım, vakanın ardından örgütüne üyelerine haber verdi. Hadise hakkında çalışma başlatan polis ekipleri, güvenlik kamera görüntülerini izleyerek parayı yerden alan kişinin kimliğine erişerek, bireyi buldu. Evinden alınan parayı buluna zabıta Mutafa S. yerde bulduğu parayla beraber Gazi Polis Merkezine götürüldü. Polisin çalışması sonrasında bulunan para, gözü yaşlı aileye verildi.
“Paramda haram yok”
Sabahlara kadar sürücülük yaptığını ifade eden Muhammet Yıldırım, “Emekli olmak için para yatırmaya bankaya gidiyordum. Hanim rahatsızdı onu sıhhat ocağına vazgeçtim. Para ilk olarak otomobilde vites kolunun oradaydı. Eşim parayı çalarlar diyerek yanına aldı. Ben bu zamana kadar para kaybetmedim dememe karşın, parayı alarak eteğine koydu. Sonra para eteğinden düşerek kaybolmuş. Eşime parayı sordum, aradık ama bulamadık. Parayı bulamayınca takımlara müracaat ettik. Sabaha kadar direksiyon sallıyorum ben. Benim paramda haram yok. Ama sürükleyecek çilemiz vardı. Allah başımıza bela verdi. Allah vatanımıza, halkımıza, polisimize zeval vermesin. Polis dostlar bir yudum suyumu dahi içmediler. ‘Ağabey bizim misyonumuz’ dediler. Su molası dahi vermediler. Sizlere nasıl teşekkür ederim öğreniyorum” dedi.
“Parayla emekli olup, ilaçlarımı alacaktım”
Kaybettikleri parayla eşini emekli edip, ilaçlarını rahat bir biçimde almayı tasarladıklarını söyleyen Fatma Yıldırım, “Paramızın bulunmasında kimin emeği geçtiyse Allah razı olsun. Bu paralarla Bağ-Kur’u ödeyip emekli olacaktık. Bu parayı derleyebilmek için çocuklarım kredi çekti, sağdan soldan topladık. Eşim rahatsızlığından dolayı çalışmakta zorlanıyordu. Emekli olursa rahat ederiz diye düşünmüştük. Kendim de siroz hastasıyım. İlaçlarımı alamayacak vaziyetteydim. Eşim emekli olursa ilaçlarımı rahat alırım diye düşünüyordum. Paramız artık bulundu. Allah katkısı olan herkesten razı olsun” diye konuştu.
“Parayı bulan zabıtanın hedefi iyi değil gibi geldi”
Parayı bulan şahsın karakola müracaat etmediğini belirten ailenin oğlu Adem Yıldırım, “Annem sabah yolda giderken parasını düşürmüş. Yoldan geçen biriside parayı alıp gitmiş. Parayı alan şahsın sonradan zabıta olduğunu bildik. Polisler mevzu üstünde çok çalıştı ve parayı alan adama erişti. Parayı iyi bir maksatla almamış gibi gözüküyor. Zabıta ifadesinde, ‘4-5 gün içerisinde haberlere çıkarsa veririm’ demiş” biçiminde konuştu.
Paranın düşme ve bulunma anı ise bir dükkanının güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülere göre, arabadan inen bayandan düşen para dolu zarfı, buradan geçen birey alıp gidiyor. Görüntülerden yola çıkan polis, parayı alan kişiye erişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla