Uyuşturucu Nakliyatı Yapmak İçin Polisi Taklit Etmişler

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Uyuşturucu Nakliyatı Yapmak İçin Polisi Taklit Etmişler

9 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Uyuşturucu Nakliyatı Yapmak İçin Polisi Taklit Etmişler

 

Antalya’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, zehir tacirlerinin nakliyat yaparken polise yakalanmamak için 2 araç kullandıkları ortaya çıktı. Zehir tacirlerinin telefon dinlemesine yakalanmamak için de telsiz kullandığı öğrenildi.

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) Narkotik Büro Amirliği, zehir tacirlerine yönelik ‘Zehirli Sarmaşık-2’ operasyonu düzenledi.

Farklı mahallelerde 16 ayrı adrese düzenlenen baskına Kortes isimli narkotik köpeği de katıldı. Operasyon sırasında evde bulunanlar, yakalanmamak için uyuşturucu maddeleri tuvalete attığı ve elektrik süpürgesine çektirdiği görüldü. Baskında evde çeşitli yerlere saklanmış, 2 kilogram esrar, 55 gram kokain, 6 bin 650 adet captagon hap, bin 550 adet extacy, 4 gram eroin, hassas terazi ve 2 adet el telsizi ele geçirildi.

Gözaltına alınan A.U., Y.K., G.Y., S.K., U.B., F.Y., N.Ş., A.Y., H.S., A.Y., H.İ., A.U., S.Y., O.G. ve çocuk olan E.H. gözaltına alındı. Zanlılar, KOM’daki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Zehir tacirlerinin polise yakalanmamak için polisi taklit ettiği ortaya çıktı. Şahıslar, uyuşturucu nakliyatı yapmak için polisin yurt dışından gelen devlet büyüklerinde uyguladığı iki araç kullanma taktiğine benzer bir sistem geliştirdikleri belirlendi. Zehir tacirlerinin sistemi şöyle işliyor; şehir dışından uyuşturucu getirmek için iki ayrı araç yola çıkıyor. Temiz olan araç önden giderek polisin çevirme ve denetim yaptığı noktaları arkadaşı uyuşturucu mal yüklü aracı telsiz kullanarak uyarıyor. Bu araç yolunu değiştirerek polis noktasına girmiyor. Böylece, zehir tacirleri uyuşturucu maddeyi rahatlıkla istedikleri yere götürebiliyor. (CİHAN)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla