Cenazesi Ancak 9 Gün Sonra

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Cenazesi Ancak 9 Gün Sonra

9 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0

 

Belçika’da bir kumaş nakliyat firmasında çalışan ve 28 Şubat’ta Fransa’nın İngiltere sınırındaki Dunkerque’de direksiyon başında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden TIR şoförü Bedrettin Şengel’in (56) cenazesi 9 gün sonra Türkiye’ye gelebildi.

Bedrettin Şengel’in ağabeyi Muharrem Şengel, “İstenseydi 1- 2 saatte çözülecek bir konu günler sürdü.”diyerek yetkililerin ilgisizliğine tepki gösterdi.

Belçika’nın Heusden kentinde yaşayan ve bir kumaş nakliyat firmasında çalışan Türk vatandaşı Bedrettin Şengel 28 Şubat’ta iş nedeniyle gittigi Fransa’nın İngiltere sınırı Dunkerque’de hayatını kaybetti. Türkiye, Belçika ve Fransa arasındaki yazışmaların geçikmesi ve yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Şengel’in cenazesi ölümünden 9 gün sonra Türkiye’ye getirildi.

Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla 22.15 sıralarında Paris’ten Türkiye’ye gelen Bedrettin Şengel’in cenazesini almak için Atatürk Havalimanı’na gelen ağabeyi Muharrem Şengel, “İstenseydi 1- 2 saatte çözülecek bir konu günler sürdü. Ciddiyetsizlik ve ülkeler arası yazışmaların gecikmesinden dolayı kardeşimin cenazesi günler sonra Fransa’dan Türkiye’ye gelebildi. (cenazenin) gelmemesi, beklemek insanı üzüyor, yoruyor, yetkililerin bu konuda yaralı insanlara çözüm bulmaları gerekiyor.” dedi.

İŞLERİ KÖTÜ GİDiYORDU TÜRKİYE’YE DÖNECEKTİ

Bedrettin Şengal’ın yakın bir zamanda işlerini bırakıp memleketi Adapazarı’na dönmeyi planladığını belirten ağabeyi Muharrem Şengel, “Kendisi ile ölümünden saatler önce telefonda görüştüm. Ona yıllardan beri yurt dışındasın gel diyordum. Oda işlerin kötüye gittiğini ve Türkiye’ye döneceğini söylüyordu. Telefon görüşmemizin ardından TIR’la Fransa’ya doğru hareket ederken kalp krizi geçirip hayatını kaybediyor. Oradaki arkadaşları kardeşimin cenazesinin kısa bir süre içerisinde Türkiye’ye gönderilmesi için çok yardımcı oldular. Eğer onlar yardımcı olmasaydı Fransız yetkililer kardeşimin cenazesini uzun bir süre göndermezdi” diye konuştu.

Cenaza, toprağa verilmek üzere Adapazarı’na gönderildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla