İtalya: Berlusconi Başarılı Arabulucu

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

İtalya: Berlusconi Başarılı Arabulucu

16 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
İtalya: Berlusconi Başarılı Arabulucu

 

Rusya Başbakanı Vladimir Putin ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Ankara’da bir dizi belgenin imza töreni için bir araya gelmesi, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin başarılı arabuluculuk çalışmalarının ürünü olarak yorumlandı.

İtalya Başbakanlığı tarafından Ankara ziyaretine ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Bu, Berlusconi’nin arabuluculuk başarısının göstergesidir” ifadesi kullanıldı.

İnternette yayınlandı

İtalya Başbakanlığının resmi internet sayfasında yayımlanan açıklamada, Ankara’da Rusya Federasyonu ile Türkiye arasında enerji sektöründe önemli anlaşmaların imzalanması için düzenlenen törende Berlusconi’nin de hazır bulunduğu belirtildi. Açıklamada, Ankara’da imzalanan protokoldeki projelerin en önemli ortağının İtalyan şirketi ENI olduğu da hatırlatıldı.

Açıklamada şunlar dile getirildi: “ENI’nin en önemli ortak olduğu Güney Akım doğal gaz boru hattına Türkiye’nin de katılımı, Karadeniz’de Türk suları üzerinden nakliyat yapılmasını sağlayacaktır. Bu, Soçi konferansından itibaren Avrupa’nın enerji güvenliğini daha fazla güvence altına alacak yeni bir altyapı çalışmasının en kısa sürede tamamlanması için uğraşmış olan başbakanın şahsi başarısıdır. Samsun-Ceyhan petrol boru hattını gerçekleştirmeye ilişkin anlaşma, Chigi Sarayı’nın başarılı arabuluculuğunun göstergesidir. Türkiye üzerinden geçecek olan bu hat, petrolün Hazar denizinden Akdeniz havzasına ulaşmasını sağlayacaktır. İtalyan hükümetinin desteğine sahip olan bu projede ENI, en önemli şirket konumundadır.”

Kırmızı dosyayla geldi

İTALYA Başbakanı Silvio Berlusconi Ankara’ya kolunun altında kırmızı bir dosya ile geldi. Rusya Başbakanı Vladimir Putin’den üç saat sonra Türkiye’ye gelen Berlusconi’yi karşılamak üzere Esenboğa’da geniş güvenlik önlemleri alındı. Aprona inen uçak için çatılara keskin nişancılar yerleştirildi. Berlusconi Ankara’ya iki uçakla geldi. Heyeti taşıyan birinci uçak Berlusconi’nin uçağından bir saat önce Esenboğa’ya indi. Putin’de olduğu gibi Berlusconi’yi de Dışişleri Protokol Müdürü Tanju Sümer uçağın kapısında karşıladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button