Görgün: Çelebi’nin Ticari İlişkisi Yok

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Görgün: Çelebi’nin Ticari İlişkisi Yok

14 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0

 

DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, Genel Başkan Süleyman Çelebi’ye yapılan silahlı saldırının ardından birçok spekülasyon yapıldığını hatırlatarak, ”Ticari mesele gibi birçok spekülasyonlar yapılıyor. Süleyman Çelebi ve hiçbir DİSK yöneticisinin hiçbir kimseyle ticari ilişkisi yoktur” dedi.

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve sendika üyesi bir grup işçi, Süleyman Çelebi’yi ziyaret etmek için tedavi gördüğü Florence Nightingale Hastanesine geldi.

Çelebi ile görüşemeyen sendika üyesi işçilere ve basın mensuplarına seslenen Görgün, Çelebi ile bugün görüşme izni verilmediğini, ancak ziyaretlerin yarından itibaren kontrollü olarak yapılacağını söyledi.

Saldırının ardından ticari mesele olduğu yönünde birçok spekülasyon yapıldığını kaydeden Görgün, Süleyman Çelebi ve hiçbir DİSK yöneticisinin kimseyle ticari ilişkisi olmadığını ifade etti. Görgün, şunları kaydetti:

”Süleyman Çelebi’nin hiç kimseyle ne borcu, ne alacağı, ne ticaret ilişkisi var. Saldırganı 30 yıl öncesinden, mahallesinde yaşadığı için tanıyor. Bir dönem ticari açıdan yardım etmiş, mal vermiş. Bütün ilişkisi, tanışıklığı 13-14 yıl önce kopmuş. Uzun yıllardır görüşmüyor. Saldırgan yıllar sonra çıkıyor,’alacağım vereceğim var’ diye geliyor. Bu bir numara, gösterge, psikopatik bir durum olabilir. Bunu bilmiyoruz”

Süleyman Çelebi’nin son derece mazbut, açık ve şeffaf bir yaşantısı olduğunu, aile yaşantısının harcamalarının belli olduğunu anlatan Görgün, şöyle devam etti:

”Saldırının olduğu gün ben de yanlarındaydım. Süleyman Çelebi, beni de istemişti. Çelebi, ‘Böyle bir manyak var, gel sen de şahit ol. Son defa söyleyelim, anlayalım niyeti ne. Laftan anlıyorsa gönderelim, anlamıyorsa emniyete bildirelim’ dedi. Çelebi, görüşmede, ‘Amacın ne, seni kim gönderdi, niye gelip gidiyorsun. Eğer borcumun olduğunu düşünüyorsan doktora gitmen lazım’ dedi. Bunlar son sözleri oldu. Saldırgan kapıya yöneldi, gidiyormuş gibi yaptı, aniden dönerek ateş etti. Sonra silahını korumaya ve bana çevirdi. İkinci şarjörü takmaya çalışırken müdahale edildi. Başkan, bu müdahale ile ayaklarından vurularak kurtuldu”.

Saldırganının amacının öldürmek mi, mesaj vermek mi olduğunu bilemediklerini ifade eden Görgün, bilgi kirliliği yaratılmamasını rica etti ve Türk adaletine güvenmek istediklerini söyledi.

DİSK Genel Başkanı Çelebi’nin sendikalılara selamını da ileten Görgün, Çelebi’nin sendikalıların mücadeleden hiçbir şekilde yılmamalarını istediğini söyledi.

-TAKSİM’DEKİ OLAYLAR-

Görgün, IMF ve Dünya Bankasının politikalarına karşı olduklarını da dile getirdi ve Taksim meydanındaki olaylarla ilgili olarak ”Polisin gözaltılarını ve sert tavırlarını kınıyoruz. Dünyanın efendileri, kralları gelmiş gibi muamele edip, bu politikaları istemeyen yurttaşlarına sert tavırları reva görenlerin tutumlarını kabul edemeyiz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button