Edirne – Sıragazen, Avusturya’Nın Edirne Fahri Konsolosu Seç

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Edirne – Sıragazen, Avusturya’Nın Edirne Fahri Konsolosu Seç

8 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Edirne - Sıragazen, Avusturya'Nın Edirne Fahri Konsolosu Seç

 

EDİRNE Barosu avukatlarından Hüseyin Sıragezen, Avusturya Cumhuriyet tarafından Edirne Fahri Konsolosu olarak atandı. Atama merasiminde namlı Viyana Johann Strauss Orkestrası da konser verdi.

Trakya Devlet Konservatuarı salonunda tertip edilen atama merasimine Avusturya Büyükelçisi Dr. Heidemaria Gürer, Avusturya İstanbul Başkonsolosu Paul Jenewein, Fahri konsolos Av.Hüseyin Sıragezen, Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Paraskevi Tzeveleki, Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Vilço Markov ile Edirne barosu avukatları katıldı.

Avusturya Büyükelçisi Dr. Heidemaria Gürer, 4 dil öğrenen Av. Hüseyin Sıragezen’in çok doğru bir seçim olduğunu belirterek “Edirne tam Avrupa tarihi için ehemmiyetli bir kent değil, bugünde Avrupa Birliği hududunda olan özel bir Türk kenti. Yazın her gün bu hudutken 2 bin Avusturya plakalı araba geçiyor. Türkiye arasında nakliyat ve turistlik ilişkilere şahitlik ediyorlar. Edirne’nin Bulgaristan, Yunanistan, Türkiye üçgeninde bulunması sebebiyle çok kültürlü ve güzergahlı bu semaya uyan bir fahri konsolos seçtik. Av. Hüseyin Sıragezen, İngilizce, Almanca dışında Bulgarca ve Yunanca da öğreniyor” dedi. Avusturya Cumhuriyet tarafından Edirne Fahri Konsolosu misyonunun kendisini çok şereflendirdiğini belirten Av. Hüseyin Sıragezen ise bundan sonra Türkiye ile Avusturya arasında ilişkilerin daha iyi olması için çalışacağını söyledi. İstanbul’da 6 ay evvel misyona başladığını belirten Avusturya İstanbul Başkonsolosu Paul Jenewein görüştüğü insanların Türkiye ile Avusturya arasında işbirliği isteği içinde olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“Ben İstanbul’da 6 ay evvel misyona başladım. Geldiğimden dolayı çok onurluyum, insanların beni bu kadar sıcak kanlı karşılamalarına çok coşuyorum. Yaptığım görüşmelerde her zaman Avusturya ile Türkiye arasında yakın iş birliği isteği olduğunu fark ettim. Bu surattan da çok gayretli bir fahri konsolos olmasından dolayı çok mutluyum”

Konuşmaların ardından Edirne Barosuna avukatlarından Hüseyin Sıragezen’in fahri konsolos soyması yapıldı. Merasim sonrası dünyanın en namlı orkestralarından biri olan Viyana Johann Strauss Orkestrası, Şef Alfred Pfleger idaresinde konser verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla