Bartın Belediyesi, Selin Tahribatını Onarmaya Çalışıyor

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Bartın Belediyesi, Selin Tahribatını Onarmaya Çalışıyor

16 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Bartın Belediyesi, Selin Tahribatını Onarmaya Çalışıyor

 

Bartın’da 15-16 Temmuz tarihlerinde yaşanan sel afeti sonrası hasar tespit çalışmalarını tamamlayan Belediye, büyük tahribat gören altyapının onarımı konusunda çalışmalarına başladı.

İlin bazı kesimlerindeki derelerin ve logarların atıklar nedeniyle dolması, suyun rahat akış yapamaması ve yaşanan taşkınlar sonucu hasar gören altyapı ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, “Sel afetinden belediyemizin yaklaşık 2 milyon lira zararı var. Tahrip olan altyapının onarılmasına ağırlık verdik. Sel afeti yeni başlatacağımız çalışmaları iki ay geriye attı.” dedi. Belediyenin araç ve iş makinesi imkanlarına ilaveten inşaat şirketlerinden temin edilen araçlarla sel sırasında çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Cemal Akın, “Yaşadığımız sel afeti sırasında belediyemiz ekipleri emrine araçlarını ve iş makinelerini veren Zekai Dursun AŞ., Tem-İş Firması, Nurkon İnşaat, Keser İnşaat, Yiğit Başak İnşaat, Baç İnşaat, Özçelikkaya İnşaat, Pelenkoğlu Nakliyat, Pınar İnşaat yetkililerine teşekkür ediyorum. Sel sırasında bizleri yalnız bırakmayıp destek verdiler. Selden sonra 13 gün geçti. Bu süre içerisinde belediyemizin imkanları ile mahalle içlerinde kalan dere yataklarını temizledik. Logarlar tek tek temizleniyor. Bir yandan da büyük hasar oluşan yollarımızın onarımları sürdürülüyor.” diye konuştu.

Yaz sezonunun yoğun bir çalışma temposu gerektirdiğini vurgulayan Akın, “Hem Bartın merkezi, hem de İnkumu tatil beldesi başta olmak üzere mücavir alanlara hizmet veren belediyemizin bu dönemde başlatacağı yeni projeler vardı. Ancak sel dolayısıyla bu projelerin başlatılmasını ertelemek zorunda kaldık. Tüm imkanlarımızı selin izlerinin silinmesine seferber ettik. Sel afeti çalışmalarımızı iki ay geriye attı. Tek tesellimiz, bu afette can kaybı yaşanmamasıdır. Ben selde zarar gören tüm vatandaşlarımıza ve Bartın halkına bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletirken, bizlere dere yataklarının temizlenmesi çalışmaları sırasında araç ve iş makinelerini veren Kireççiler, Nurkon İnşaat, Ulupınar İnşaat, Yiğit Başak İnşaat’a teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Akın, kalıcı çözümün dere yataklarının ıslahı olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Geçen 13 günlük süre içerisinde Şiremir Çavuş Köyü Gözen ve Akgünler Siteleri civarı, Çaydüzü Mahallesi Çayırlar mevkiinin bir kısmında kurutma kanalları ile Kemerköprü Mahallesi Taşköprü Sokak’ta dere yatağı temizliği çalışmalarını tamamladık. Kanlıırmak Caddesi’nde de ırmak yatağında göçüklerin temizlenmesi çalışmaları sürüyor. Bu tür afetlerin yaşanmaması amacıyla dere yataklarını belediye imkanları ile temizliyoruz, ancak kalıcı çözüm DSİ’nin dere yataklarını ıslah etmesidir.”

(CİHAN)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button