Nakliyat -İş Operasyonunda 10 Tutuklama

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Nakliyat -İş Operasyonunda 10 Tutuklama

14 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0

 

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası’nın genel merkezi ile İstanbul, Konya ve Kocaeli-Gebze’deki şubelerinde yapılan arama sonrası gözaltına alınanlardan 10’u tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 25 Mart 2009 tarihli 2009/675 sayılı talimatı ile Nakliyat-İş Sendikası’na yönelik çalışma başlatıldı.

Nakliyat-İş Sendikası’nın, nakliye ve lojistik firmalarına kendi seçtikleri kişilerin çalıştırılması konusunda baskı yaptığı, firma sahiplerini ve şoförleri tehdit ederek çalışma hürriyetlerini engellediği, şoför ve çalışanları darp ettiği, araçlarının camlarını kırdığı iddialarına yönelik İstanbul, Kocaeli ve Konya’da operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda, ”iş ve çalışma hürriyetinin engellenmesi”, ”yaralama”, ”darp”, ”mala zarar verme” ve ”tehdit” suçlarına ilişkin 14 kişi yakalandı.

Bu kişilerin üzerlerinde, ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 5 tabanca, 6 şarjör ve 221 fişek ele geçirildi.

Polisteki işlemlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen bu kişilerden 10’u çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla