Krize İnat Yatırım

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Krize İnat Yatırım

17 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Krize İnat Yatırım

 

İzmir’deki deri sektörünün önde gelen firmalarından İleten Deri, otomotiv ve akaryakıt sektörüne adım attı. Firma, krize rağmen 8 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

TÜRKİYE’de ve İzmir’deki deri sektörünün önde gelen firmalarından İleten Deri, otomotiv ve akaryakıt sektörüne adım attı. 75 yılı aşkın bir süredir deri sektörünün önde gelen aile firmalarından olan İleten Deri, dev bir yatırımla akaryakıt ve otomotiv yan sanayi sektörüne 8 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

Önemli kompleksler

Bornova Işıkkent’te 10 bin metrekarelik bir alanda büyük bir yatırımı hayata geçirmek için temel atan firma, İzmir’de bir ilki de geçekleştirecek. 8 milyon dolara mal olacak tesiste, tüm otomotiv markalarının yedek parçalarının ve aksesuarlarının satışa sunulacağı bir alışveriş merkezi, akaryakıt istasyonu, kafeterya, oto yıkama ve servis alanı yer alacak. İlk etapta 40, ilerleyen zamanlarda ise 100 kişiye iş imkanı yaratacak olan tesis temmuz ayında hizmete girecek.Bu dev kompleks ile İzmir’de bir ilke imza atacaklarını dile getiren İleten Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İleten, yan sanayi mağazalarının her arananı bulmak açısından önemli kompleksler olduğuna dikkat çekerek, “Müşterilerimize aradıkları her marka otomobil ve kamyonun yedek parçasını ve aksesuarını bir arada sunmayı hedefliyoruz. Tüm bu ürünleri tek bir çatı altında, en uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla sunarak rekabet avantajı yaratacağız. Buraya gelen bir müşteri, otomotiv sektörüne ilişkin her markadan hem yedek parça ve aksesuarı bulabilecek, hem bakım yaptırabilecek, hem de çeşitli ürünlerin fiyat avantajlarından yararlanabilecek” dedi.

Yatırımlar çok önemli

Ekonomik kriz ortamında yatırım yapmanın önemine dikkat çeken CHP’li Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İleten’in nezdinde İleten ailesini kutladı. Temel atma törenine 45 dakika geç kalan Bornova Belediye Başkanı Sındır, konuşmasında katılanlardan özür dileyerek, geç kalış nedenini de açıkladı.

Güvenle yola çıktık

İleten Petrol Ürünleri Nakliyat Turizm Oto İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. adıyla yeni bir sektöre adım atan aileden Şirket Genel Müdürü Suat İleten, krize rağmen yatırım kararı almalarının, ülkemize olan inançtan kaynaklandığını vurgulayarak, “Kriz var ama yatırım yapılmazsa ülke nasıl bu ortamdan çıkacak diye düşündük. Birileri elini taşın altına koyacak ki istihdam yaratılsın, ekonomi canlansın” dedi. “Kriz içindeyiz, hiçbir yatırım yapmamalıyız” bakış açısıyla hareket edilemeyeceğini belirten İleten şunları söyledi: “Bu şekilde davranırsak iş sahaları kapanır ve önümüzü tamamen göremez hale geliriz. Biz ülkemize güveniyoruz. Bu güvenle yola çıktık. Bu güvenle başarılı olacağımıza inanıyoruz. Uzun yıllardır deri sektöründe başarıyı yakalamış bir firmanın yöneticisi olarak otomotiv sektöründe de çözüm odaklı hareket ederek sonuca ulaşacağımıza inanıyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button