Kamyoncu ve Nakliyatçılar Kooperatif Çatısı Altında Toplandı

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Kamyoncu ve Nakliyatçılar Kooperatif Çatısı Altında Toplandı

13 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Kamyoncu ve Nakliyatçılar Kooperatif Çatısı Altında Toplandı

 

Erzurum’da faaliyet gösteren nakliyat firmaları ile kamyoncular kurdukları kooperatif çatısı altında toplandı. Kamyoncu ve nakliyatçılar yeni Sebze Hali’nin bitişiğindeki alanda halka hizmet sunacak.

Erzurum’da sayıları 500’e ulaşan kamyon şoförleri ile nakliyat firmaları Karakaya Taşıyıcılar Kooperatifi adı altında bir araya geldi. Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Talip Yıldırım basın toplantısı düzenleyerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’in Yeni Sebze Hali bitişiğindeki 25 bin metrekare alanı kooperatiflerine vermesinden dolayı teşekkür etti.

Yıldırım, mesleki sorunlara da değindiği basın toplantısında, küresel krizin yaşandığı bir dönemde Ankara ve Konya merkezli nakliyat firmalarının Erzurum’dan yük taşımacılığı yaptığını ve bunun da Erzurumlu kamyoncular ile nakliyatçıları mağdur ettiğini vurguladı. Nakliyatçılar ile kamyoncuların birleşmesiyle artık mağdur olmayacaklarına inandıklarını belirten Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Yıldırım, “İşsizlikten kamyoncularımız eskiyen aracının lastiğini değiştiremiyordu, yakıt tankına mazot koyamıyordu. Kurduğumuz kooperatif sayesinde kamyoncularımız ile nakliye firmalarımız mağdur olmayacak. Ankara ve Konya merkezli nakliyat firmaları artık Erzurumlu esnafımızın elinden ekmeğini alamayacak.” dedi.

Yıldırım, hükümetin ilkokul mezunlarına sürücü belgesi alma yasağı getirmesinin ilkokuldan sonra okuma şansı ve imkanı bulamamış olan şoförleri olumsuz etkileyeceğini de dile getirerek, “İnşallah hükümet ilkokul mezunu şoförlerimizin elinden ekmeğini almaz. Çeşitli nedenlerle ilkokuldan sonra okuyamamış şoförlerin ehliyet almasının imkansızlaştırılması bir hak gaspıdır. Hükümetin bu konuda yeniden düşüneceğine ve mevcut yanlışı düzelteceğine inanıyoruz.” diye konuştu. (CİHAN)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla