Cenaze Şirketlerine Ceza Yağdı

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

Cenaze Şirketlerine Ceza Yağdı

14 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0

 

Antalya’da, cenaze hizmetleri veren şirketlere ceza yağdı. Vergi düzenine uyulmadığı belirlenen şirketlere 26 bin 800 TL usulsüzlük cezası kesildi.

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, sektörel denetimlere ağırlık verdiklerini, bazı sektörlerde denetim yaptıklarını, bazı sektörler için de denetim öncesi bilgi topladıklarını söyledi. Geçtiğimiz aylarda cenaze hizmetleri şirketleri ile mezarlara mermer yapan firmalarda inceleme yaptıklarını belirten Sütçü, özellikle cenaze hizmetleri veren şirketlerde vergi düzenine uyulmadığının belirlendiğini kaydetti. Defin hizmeti yapan firmalara 26 bin 800 TL usulsüzlük cezası verildiğini, bu firmalarda ayrıca 263 bin 500 TL’lik kayıt dışı hasılat tespit ettiklerini vurgulayan Sütçü, şöyle konuştu:

“Defin hizmetleri veren 8 firmada yapılan denetimlerde fatura kesilmediği ve ilgili evrakların düzenlenmediği tespit edildi. Bunun için firmalara 26 bin 800 TL usulsüzlük cezası kestik. Mezar taşı yapan 17 mermerciyi de fatura kontrolünden geçirdik. Mermercilere de 27 bin 349 TL usulsüzlük cezası verdik. Mezar mermeri yapan şirketlerde 248 bin 865 TL kayıt dışı hasılat tespit ettik. Ticarete konu olan her şey bizim ilgi alanımıza giriyor. Bunların çoğu ticari şirket. Vakıf veya hayır işleriyle uğraşan kurum değil. Dolayısıyla ticari bir iş yapılıyor. Bunun faturası da, fişi de kesilecek. Beyanlar doğru verilecek.

Belediyede bilgi ve kayıtlar var. O bilgileri alıp takip ediyoruz. Cenaze hizmetleri için mezarlıkları dolaşmıyoruz. Zaten belediyede definle ilgili kayıtlar var. Artık çoğu şey kayda giriyor.”

-FATURASIZ CEPTEN CEBE-

Sütçü, evden eve nakliyat sektörünü de denetlediklerini, 40 firmaya 29 bin 388 lira usulsüzlük cezası kestiklerini, 229 bin 648 TL kayıt dışı hasılat tespiti yaptıklarını bildirdi.

Bazı şirketlerin fatura ve fişsiz iş yaptığını belirten Sütçü, “Fatura ve fiş vermemeyi artık kendilerine bir hak olarak görüyorlar. Denetleyince de (Maliye üstümüze geliyor. Zaten geçinemiyoruz) diyorlar. Mesele bu değil. Mesele fatura kesmek. Zarar ediyorsan zarar beyan et. Fatura düzenlememekle, geçinememenin ne ilgisi var” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Aramak İçin Tıkla