Alkollü Araç Kullandı, Hayatı Karardı (Özel)

Ankara Evden Eve Nakliyat - Ankara Şehirler Arası Nakliyat - Ankara Sigortalı Taşımacılık - Ankara Asansörlü Taşımacılık - Ankara Eşya Depolama - İlden İle Nakliyat Ankara 0 (312) 276 75 93

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Alkollü Araç Kullandı, Hayatı Karardı (Özel)

14 Temmuz 2018 Aktepe Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat Asansörlü Taşımacılık Evden Eve Nakliyat İstanbul Evden Eve Nakliyat Nakliyat Nakliyat Hakkında Herşey Online Nakliyat Evi Özel Eşya Taşıma Taşınma Taşınma Planı 0
Alkollü Araç Kullandı, Hayatı Karardı (Özel)

 

Mehmet Cumali Atlamaz (46), alkollü araç kullanırken yaptığı bir kazanın hayatını kararttığını söyledi. Olayın ardından başına gelmeyenin kalmadığını belirten Atlamaz, üst üste yaşadığı şokların ruh sağlığını da kaybetme noktasına getirdiğini belirten Atlamaz, yaşadığı ekonomik krizler ve hacizlerin ardından eşi ve 5 çocuğuyla babasının evine sığındığını belirtti.

Bir nakliye firmasında çalışan Cumali Atlamaz, 2008 yılının Mart ayında GG 437 KKTC plakalı talaş yüklü TIR ile Sertavul Yaylası’nda kaza yaptı. TIR, yol kenarında park halindeki bir traktörü, arkasındaki römorkla birlikte ezdikten sonra bir berber dükkanını yıktı, iki motosikleti de biçip geçti. Telekom’a ait iki direği de yıkan araç, dere yatağına uçtuktan sonra ancak durabildi. Ölüm olayının meydana gelmediği kazada ağır maddi kayıplar yaşandı. Kaza sonrası kafatası ezilen ve kulağı kopan Atlamaz’ın kaburga kemikleri de kırıldı. Kaldırıldığı hastanede bir süre yoğun bakımda kalan Atlamaz, raporlarda 101 promil alkollü çıktı. Atlamaz’ın kazadan 2 yıl önce ameliyat edildiği böbreğinde tekrar zedelenme olduğu tespit edildi. Tekrar böbrek ameliyatı olan Atlamaz, vücudunda telle birlikte yaşıyor. İki kez idrar yollarından ameliyat olan Atlamaz, sağlık sorunlarının yanında ekonomik sorunlarla da uğraşmaya başladı. Alkollü araç kullandığı gerekçesiyle bin lira trafik cezasına çarptırıldı. Cezayı ödeyemeyen Atlamaz, 25 günlük hapis cezasına çarptırıldı. Ameliyat olduktan 10 gün sonra koluna kelepçe takılan Atlamaz, cezaevine girdi. Ameliyat ağrıları ile geçen hapis günleri sonrası geldiği evinde bu sefer haciz belgeleriyle karşılaştı. Türk Telekom, 2 direğini yıkan Atlamaz’dan 5 bin lira tazminat isterken, traktör sahibi 25 bin, işyeri zarar gören berber, laptopu da hasar gördüğü gerekçesiyle 8 bin 500 lira istedi. İki motosiklet için de 3 bin lira talep edildi. Yiyecek bir lokma ekmeğe muhtaç durumuna düşen Cumali Atlamaz, eşi ve 5 çocuğuyla babasının evine sığınmak zorunda kaldı.

Tüm bu olanların ardından eşi İmran Atlamaz(45) belediyenin ihtiyaç sahiplerine yemek verdiği iftar çadırında bulaşıkçı olarak çalışarak aileye bakarken elinde çıkan sedef hastalığı nedeniyle işini kaybetti. Şimdi aileyi, hem icralık olan borçlar hem de geçim sıkıntısı kara kara düşündürüyor.

Vücudunda kaburga kemiği kalmadığı için ciddi sağlık sorunları yaşayan Atlamaz, “Bir kilo dahi kaldırmam yasak. Çalışmam gerekiyor, ama durumuma uygun iş bulamıyorum. Ağır işlerde çalışamıyorum. Kazadan sonra icralar geldi. Çalışamadığım için bu borçları ödememin imkanı yok. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.” diyor. Kendisinin kaza öncesi alkol almadığını iddia eden Atlamaz, hakkında sahte rapor düzenlendiğini ileri sürdü. Atlamaz, sigortasız çalıştırıldığını iddia ederek, TIR’ın da bakımının yapılmadığını savundu. “İyi ki Yeşil Kart’ımız var. Yoksa tedavi masraflarını dahi karşılayamazdık. Şirket sahipleri bize, ‘Bizi İş Mahkemesi’ne şikayet etmeyin masraflarını karşılarız’ dediler. Ancak icralar bize gelmeye başladı. Ne arayan ne soran var.” diyerek mağdur edildiğini belirtti.

TIR şoförü Cumali Atlamaz’ın çalıştığı nakliyat firması sahiplerinden Levent Sert ise iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Kazadan sonra Cumali Atlamaz’ın alkollü araç kullanması nedeniyle sigorta haklarından yararlanamadıklarını belirterek, “Biz, TIR’ı ikinci el olarak 60 bin TL’ye almıştık. Bütün bakımlarını yaptırdık. Kaza sonrası vinç tutarak 4 bin 500 liraya TIR’ı kaza yerinden çıkardık. 7 bin TL’ye de hurdacıya verdik. Bizim zararımız daha çok.” görüşünü dile getirdi.

Sahte alkol raporu almalarının söz konusu olamayacağını aktaran Sert, “Raporu doktorlar verdi. Jandarma da olay yerindeydi. Yargıya başvurabilirler. Doktorlar ve jandarma hakkında suç duyurusunda bulunabilirler.” dedi.

Kıbrıs’ta çalıştırılanların 3 aylık deneme sürüşünden geçtiğini aktaran Sert, “Maalesef ağabeyimin yeni aldığı TIR’ın ve işe yeni giren şoförümüzün ilk seferinde bu üzücü kaza meydana geldi. Bizim de zararımız çok büyük. Şoför alkollü olduğu için sigortadan yararlanamadık.” şeklinde konuştu.

(CİHAN)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button